Komplikacje na wyspach. Wyższe pensje w Polsce

19.03.2019 13:22  Komentarze walutowe
Komplikacje na wyspach. Wyższe pensje w Polsce
Kolejna kłoda pod nogi premier Theresy May w sprawie Brexitu, tym razem przeszkoda przed ponownym głosowaniem. Dane z Niemieckiej gospodarki lepsze od oczekiwań. Pensje w Polsce wciąż wyraźnie rosną.
 
Problemy z głosowanie w Wielkiej Brytanii
 
Okazuje się, że w brytyjskim podręczniku praktyki parlamentarnej z połowy XIX wieku znajduje się zapis o nie głosowaniu ponownie tych samych projektów. Co to oznacza w praktyce? Ponowne głosowanie umowy wynegocjowanej przez Theresę May byłoby zatem możliwe dopiero po wprowadzeniu do niej istotnych zmian. Na to się jednak nie zanosi. Z drugiej strony głosowanie projektu, któremu w obydwóch podejściach brakowało wyraźnie głosów nie wydaje się przełomowym rozwiązaniem problemu Brexitu. Funt przyjmuje na razie to wydarzenie w miarę neutralnie ale widać, że zwolennicy i przeciwnicy Brexitu będą się chwytać coraz bardziej wyszukanych sztuczek by postawić na swoim.
Mniej złe dane z Zachodu
 
Indeks instytutu ZEW okazał się lepszy od oczekiwań. Analitycy bardzo pesymistycznie patrzą ostatnio na dane z Niemiec stąd nawet wynik -3,6 punktu może pozytywnie zaskoczyć. Analitycy spodziewali się aż -11pkt, ale nastroje nie są aż takie złe. Jest to dobry sygnał dla europejskiej waluty, która od dłuższego czasu jest wyraźnie w odwrocie względem głównych światowych walut.
 
Zarobki wciąż rosną
 
Średnie wynagrodzenie według GUS rośnie w ciągu roku o 7,6%. To o 0,4% więcej od oczekiwań. Co ciekawe w dalszym ciągu wzrasta zatrudnienie, o 2,9% w skali roku. Oznacza to, że prawdopodobnie wraz z początkiem prac sezonowych możemy spodziewać się kolejnych rekordowo niskich poziomów bezrobocia. Są to obiektywnie dobre dane dla polskiego złotego.
 
Dzisiaj w kalendarzu danych makroekonomicznych warto zwrócić uwagę na:
15:00 - USA - zamówienia na dobra.

Maciej Przygórzewski - główny analityk w Internetowykantor.pl i Walutomat.pl
 
Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
 
Recepta na optymalny portfel konserwatywny oraz agresywny na najbliższe pół roku   STARFUNDS PRZEŚWIETLA FUNDUSZE: TFI PZU SA
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

waluty