Konsolidacja na polskiej walucie trwa

26.07.2017 08:40  Komentarze walutowe
Konsolidacja na polskiej walucie trwa
Po wyjątkowo słabym zakończeniu minionego tygodnia (piątkowym tąpnięciu notowań polskiego złotego), początek bieżącego tygodnia jest na rynku rodzimej waluty spokojny. Praktycznie od poniedziałku notowania BOSSAPLN – nawet mimo podwyższonej dziennej zmienności, tkwią w konsolidacji, utrzymując się w okolicach poziomu 92,30-92,40 pkt. 


 
Notowania BOSSAPLN – dane dzienne
 
Spokojne ruchy cenowe na wykresie indeksu polskiego złotego wynikają m.in. z niemal pustego kalendarza danych makro w Polsce na początku bieżącego tygodnia. Wczoraj pojawiły się jedynie dane dotyczące stopy bezrobocia, które okazały się zgodne z oczekiwaniami (stopa bezrobocia w czerwcu znalazła się na poziomie 7,1%). Uspokoiła się nieco także sytuacja polityczna w Polsce – aczkolwiek nie wiadomo, czy trwale. Wczoraj w swoim raporcie agencja ratingowa Moody’s oceniła m.in., że reforma sądownictwa zagraża praworządności w Polsce, a spór z Unią Europejską może odstraszać niektórych inwestorów od naszego kraju.
 
Tymczasem można się spodziewać, że polski złoty pozostanie pod dużym wpływem sytuacji na globalnym rynku walutowym. Dzisiaj decyzję dotyczącą stóp procentowych podejmie amerykański FOMC. Żadne zmiany nie są oczekiwane, więc może się okazać, że większy wpływ na wartość USD będą miały dane makro, które będą pojawiać się później w tym tygodniu, m.in. czwartkowe informacje dotyczące wniosków o zasiłek dla bezrobotnych czy piątkowy wstępny odczyt PKB za II kwartał br. 
 
Więcej informacji w załączniku
 
Dorota Sierakowska
Analityk surowcowy
Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska Spółka Akcyjna
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

waluty