Istotnie: odczyt na temat zamówień w niemieckim przemyśle za maj - rozczarował. Wpisał się w panujące od pewnego czasu przekonanie czy też podejrzenie, że przemysł naszych zachodnich sąsiadów spowalnia. Oczekiwano dynamiki -0,2 proc. m/m oraz -6,2 proc. r/r bez sezonowości, faktyczne rezultaty to -2,2 proc. m/m oraz -8,6 proc. r/r, zatem bardzo słabe.
O 9:00 poznamy produkcję przemysłową na Węgrzech i w Hiszpanii, a także indeks nieruchomościowy Halifax. O 14:30 przyjdzie czas na payrollsy - tj. ważne dane z USA o bezrobociu i zatrudnieniu, a także płacy godzinowej. Im będą lepsze, tym mocniejszy będzie (prawdopodobnie) dolar. Analogiczne dane pojawią się w Kanadzie.
Na razie eurodolar jest na poziomie 1,1270-76. Od nocy z 1 na 2 lipca mamy konsolidację, wąski trend boczny. Opór to rejon 1,13 - 1,1320.
USD/PLN lokuje się na poziomie 3,7620. To test lokalnego oporu, choć oczywiście można rozważać jeszcze maksimum przy 3,7650. Po drugiej stronie należy zerknąć na minima z 2 i 3 lipca, w pobliżu 3,7475.
Na parze euro-złoty widzimy 4,2416. Tu sytuacja jest szczególna: wyszliśmy dołem ze starej konsolidacji, ale nie przesuwamy się znacząco na południe, a ostatnie minimum to ok. 4,2350-55.
Tomasz Witczak
FMC Management
Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
Albert "Longterm" Rokicki, #110 PYTANIA DO LONGTERMA (25.01.2019)
Paweł Szczepanik przedstawia: PROSTE NARZĘDZIA W ANALIZIE TECHNICZNEJ | Analiza techniczna
Dodawaj i usuwaj spółki widoczne w zakładkach notowań
Twoje konto
Dziękujemy za odpowiedź!
Drogi Użytkowniku, cieszymy się, że jesteś z nami.
Zauważyliśmy, że używasz wtyczki, która blokuje wyświetlanie reklam, a nasz serwis zarabia właśnie na emisji reklam, więc kiedy używasz adblocka, pozbawiasz nas przychodu. Musimy zarabiać, aby móc dostarczać Ci treści za darmo. Będziemy zatem bardzo wdzięczni, jeśli nie będziesz już blokował reklam w naszym serwisie.