Oczekiwany wzrost eurodolara

13.02.2019 08:19  Komentarze walutowe
Oczekiwany wzrost eurodolara
Trend boczny

Wczoraj i dziś eurodolar zaliczył dość poważne minima, w okolicy 1,1260. Był to dobry moment na wykonanie odbicia korekcyjnego, co zresztą sugerowaliśmy wczoraj wieczorem. I rzeczywiście, tak właśnie się stało. 
 
Zobacz także: USD/PLN blisko szczytów
 
Efektem tego są dzisiejsze kursy popołudniowe i wieczorne. Mamy ok. 1,1335. Tak więc euro zyskało na wartości, a dolar stracił. Nie można powiedzieć, by stały za tym jakieś przełomowe dane makro, a np. wypowiedź Trumpa o tym, iż kolejny częściowy govt. shutdown zdaje się mało prawdopodobny, była raczej optymistyczna. Tak czy inaczej, sama technika wystarczy do tego, by ów ruch usprawiedliwić. Zrealizowano część zysków. Pod koniec stycznia było 1,1510, potem waluta USA zyskiwała, więc przyszedł czas na małą zmianę. Generalny trend boczny trwa.
 
Mark Carney, szef Banku Anglii, przestrzegał przed możliwymi negatywnymi skutkami Brexitu bez porozumienia i apelował do polityków, by w ciągu najbliższych 45 dni wypracowali kompromis. Jego zdaniem twardy Brexit osłabi w wyraźny sposób gospodarkę GB. Co zaś się tyczy pary GBP/EUR, to klaruje się ona teraz na 1,1380-85. Była dziś w szczycie przy 1,1420, a parę dni temu w rejonie 1,1460. Tak więc trochę dziś opadła i euro zyskało, podobnie jak na parze dolarowej. 
 
Jutro w programie m.in. produkcja przemysłowa Eurolandu i dane inflacyjne z Wysp oraz Stanów Zjednoczonych. 
 
Co ze złotym?
 
GBP/PLN jest dość wysoko, przy 4,9250, od paru dni testuje takie właśnie poziomy (ba, był już przy 4,94). Dość wspomnieć, że w pierwszych dniach lutego można było chwytać niskie poziomy typu 4,8530-50. 
 
Na USD/PLN widzimy 3,8180, więc złoty trochę odzyskał po nagłym wyjściu z konsolidacji i zakreśleniu szczytów na 3,8430. Ale oczywiście i tak jesteśmy wysoko, złoty pozostaje słaby. Na EUR/PLN podobnie: mamy 4,3275, było już ponad 4,33 - trudno tu nawet mówić o jakiejś korekcie, siła euro w relacji do funta i dolara nie pomaga nam. Tym niemniej ogólny obraz pozostaje konsolidacyjny, maksima takie jak teraz rozgrywano np. w październiku i listopadzie (nawet wyższe).
 
Tomasz Witczak
FMC Management

Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
Wiadomości z Rynku Nieruchomości, odcinek 9: Konrad Okła (18.01.2019)   Albert "Longterm" Rokicki, #110 PYTANIA DO LONGTERMA (25.01.2019)
 

Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, już teraz możesz zapisać się do naszego newslettera:

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

waluty