Oszczędzanie na e-walucie. Jak kantory kantory internetowe dbają o kieszeń Polaka

31.10.2017 11:45  Komentarze walutowe
Oszczędzanie na e-walucie. Jak kantory kantory internetowe dbają o kieszeń Polaka
ŚWIATOWY DZIEŃ OSZCZĘDZANIA
 
Okazja do sprawdzenia, ile pozwalają zaoszczędzić kantory internetowe.
 
Wymiana walut on-line daje realne korzyści finansowe w porównaniu z kupnem waluty metodą tradycyjną. W ciągu ostatnich 7 lat klienci serwisu Internetowykantor.pl zaoszczędzili 688 mln złotych. Natomiast średnie oszczędności jednego użytkownika wyniosły 1908 złotych. Z kolei statystyczna rodzina wybierająca się na zagraniczne wakacje, która wymieniła w kantorze internetowym na wyjazd 1500 euro, zaoszczędziła ponad 300 złotych! Z okazji przypadającego 
31 października Światowego Dnia Oszczędzania przedstawiamy Raport pn. „OSZCZĘDZANIE  NA E-WALUCIE. JAK KANTORY INTERNETOWE DBAJĄ O KIESZEŃ POLAKA”. 
 
Wymiana walut w kantorach internetowych jest bardziej opłacalna niż w kantorach stacjonarnych. Przytoczone liczby dają skalę oszczędności, jaką od początku istnienia serwisu, tj. od 2010 roku osiągnęli jego użytkownicy. Za zaoszczędzoną kwotę 688 mln PLN można by kupić dom Jana Kulczyka w Szwajcarii lub jacht Stevena Spielberga. Można by również opłacić transfer Roberta Lewandowskiego, a za pozostałą kwotę kupić trzy kluby polskiej Ekstraklasy – Legię Warszawa, Lecha Poznań i Górnika Zabrze. 
 
Przekładając to na oszczędności statystycznego Kowalskiego, również pojawiają się konkretne kwoty. Średnio polska rodzina na zagraniczne wakacje zabiera 1500 euro – tak wynika z analizy wakacyjnych wymian w Internetowykantor.pl. Kupując euro w poznańskim e-kantorze, zaoszczędzimy  ok. 300 złotych w porównaniu z bankami. Nie ma w tym żadnych kruczków, haczyków, gwiazdek, czy zakamuflowanych opłat. Oszczędności w praktyce dotyczą każdej waluty. Kupując 1500 dolarów oszczędność wynosi 101 złotych, 1500 funtów brytyjskich – 153 złote, 1500 franków szwajcarskich 
– 98 złotych. 
 
Raport prezentuje zmiany rynkowe, jakie zaszły na najpopularniejszych walutach w ostatnim roku, pokazując dominujące tendencje wśród klientów kantorów on-line. Na podstawie dostępnych statystyk, analizie poddane zostały najciekawsze trendy istniejące na rynkach walut, mające wpływ na wymianę walut w Internecie. Przestawione są także zalety wymiany walut on-line, m.in. dla turystów i osób spłacających kredyty hipoteczne w obcej walucie. 
 
Raport podzielony jest na kilka części, w których analitycy walutowi Currency One SA – m.in. Maciej Przygórzewski i Krzysztof Pawlak, prezentują podstawy wymiernych oszczędności środków finansowych, zarówno w zakresie wymiany waluty, jak i jej zagranicznych przelewów. Decydujący jest tutaj znacznie niższy spread, czyli różnica między kursem kupna a sprzedaży. W bankach różnice sięgają niekiedy nawet kilkunastu groszy (to około 4–6% wartości wymienianej kwoty). W kantorach internetowych standardowy koszt oscyluje w granicach 3-4 groszy (od 0,2 do 0,4%) dla podstawowych walut: euro, funt brytyjski, dolar amerykański, frank szwajcarski.
 
Currency One SA 
Internetowykantor.pl 
    
 

 • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

 • Świetnie, że kantory online tak się starają o klienta bo to nam wychodzi na korzyść, tak samo zresztą jak kantorom. Z tym że cenami konkurować teraz nie wystarczy, ludzie chcą czegoś więcej. Genialny pomysł wdrożył moim zdaniem Pluskantor.pl- wymienić walutę można zawsze, a portfel w kantorze uzupełnić później.

  ~Nikola   (12 kwietnia o 00:26)   Zgłoś spam
  Oceń komentarz:
  50%
 • Najważniejsze że decyzję podjęłaś dobrą- tak uważam, ponieważ ja też tylko przez internet kupuję walutę. i również wybrałem platformę- gieldawalut.com, gdzie mogę przy dowolnej wysokości przewalutowaniu sam ustalić rozsądny kurs.

  ~wibowik   (18 lutego o 21:59)   Zgłoś spam
  Oceń komentarz:
  50%

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

waluty