Pogarszające się perspektywy dla złotego

23.07.2019 15:15  Komentarze walutowe
Pogarszające się perspektywy dla złotego
Pomijając krajowe dane, które nie wypadły najlepiej (produkcja budowlano-montażowa spadla w czerwcu o 0,7 proc. r/r), złoty nie miał we wtorek pozytywnych bodźców także z zagranicy. Nadal silny pozostawał dolar mimo faktu, że 31 lipca FED powinien ściąć stopy procentowe o 25 p.b. (niezależnie od tego faktu pozostaje najlepszą alternatywą na zbliżające się „gorsze czasy”?), a perspektywa oficjalnego przejęcia władzy w Wielkiej Brytanii przez Borisa Johnsona przyprawiła unijnych polityków o jeszcze większy ból głowy (ryzyko scenariusza bezumownego Brexitu po 31 października jeszcze bardziej wzrosło). 

Zobacz także: Wybrano nowego premiera Wielkiej Brytanii

Utrzymująca się niepewność geopolityczna (wspomniany już Brexit, ale i też Iran, który coraz bardziej „drażni” kraje Zachodu) nakręcała notowania szwajcarskiego franka, chociaż ponownie zaczęły pojawiać się spekulacje związane z możliwą interwencją Narodowego Banku Szwajcarii. Wreszcie obawy przed czwartkowym posiedzeniem Europejskiego Banku Centralnego tworzyły coraz większą presję na euro – rynek zdaje sobie sprawę z tego, że poluzowanie polityki pieniężnej jest w najbliższych miesiącach nieuniknione.
 
Na wykresie koszyka BOSSA PLN widać, że obserwowana w zeszłym tygodniu korekta wzrostowa jest „gaszona” i rośnie ryzyko powrotu do fali spadkowej rozpoczętej na początku lipca.
 
Wykres tygodniowy BOSSA PLN

Marek Rogalski
Główny analityk walutowy
Wydział Analiz Rynkowych
Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.
 
Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
 
Paweł Szczepanik przedstawia: SPÓŁKI ENERGETYCZNE DWIE WSKAZÓWKI | Analiza techniczna   startupy.tv| Sebastian Czarnota, Digital Fingerprints
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

waluty