Polski przemysł rośnie. Funt tańszy niż 5 zł

20.03.2019 11:44  Komentarze walutowe
Polski przemysł rośnie. Funt tańszy niż 5 zł
Produkcja przemysłowa rośnie szybciej od oczekiwań analityków. Spokój w Wielkiej Brytanii spowodował korektę na funcie brytyjskim. Dane z USA poniżej oczekiwań analityków.
 
Dobre dane z polskiego przemysłu
 
Nieoczekiwanie rośnie produkcja przemysłowa w Polsce. Analitycy spodziewali się wzrostu o 4,8% jednak okazał się on nawet wyższy i wyniósł 6,9%. Jest to dobry sygnał biorą pod uwagę ostatnie słabsze nastroje wyrażone indeksami koniunktury wskazującymi na nadchodzącą recesję. Inwestorzy uznali to za dobry sygnał dokupując dodatkowo złotego. Spowodowało to umacniania się złotówki względem pozostałych walut.
 
Funt ponownie poniżej 5 zł
 
Uspokojenie nastrojów po głosowaniach brexitowych oraz informacja, że dodatkowy czas na decyzję nie będzie zbyt długi spowodowało, że inwestorzy przestali patrzeć hurraoptymistycznie na perspektywy funta. Dzisiejsze dane na temat inflacji, która wzrosła do 1,9% przy oczekiwanych 1,8% nie zmieniły tej sytuacji. Od rana funt stracił na wartości 1,5 grosza spadając poniżej okrągłej granicy 5 złotych.
Słabsze dane z USA
 
Wczorajsze dane na temat zamówień w przemyśle okazały się słabsze od oczekiwań. Wzrost o 0,1% w ujęciu miesięcznym nie jest dramatem, ale to wyraźnie mniej niż oczekiwane 0,3%. Gorzej od prognoz wypadły również indeksy zamówień na dobra trwałego użytku oraz na dobra bez środków transportu. Dane te nie miały większego wpływu na notowania dolara.
 
Dzisiaj w kalendarzu danych makroekonomicznych warto zwrócić uwagę na:
19:30 - USA - konferencja prasowa po decyzji FOMC w sprawie stóp procentowych.

Maciej Przygórzewski - główny analityk w Internetowykantor.pl i Walutomat.pl
 
Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
 
Recepta na optymalny portfel konserwatywny oraz agresywny na najbliższe pół roku   STARFUNDS PRZEŚWIETLA FUNDUSZE: TFI PZU SA
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

waluty