Ponowny spadek zmienności na PLN, rynek czeka na nowe impulsy

19.02.2019 07:52  Komentarze walutowe
Ponowny spadek zmienności na PLN, rynek czeka na nowe impulsy
Wtorkowy, poranny handel na rynku FX nie przynosi większych zmian zarówno na wycenie EUR/USD jak i PLN. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,3292PLN za euro, 3,8339 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,8114  PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9437 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,705% w przypadku obligacji 10-letnich.

Początek nowego tygodnia na rynku walutowym nie przyniósł bardziej znaczących zmian na wycenach – m.in. z uwagi na brak (dzień wolny od handlu) inwestorów z USA. Uwaga globalnych rynków pozostaje skupiona na trwających negocjacjach handlowych na linii USA-Chiny. 

Zobacz także: Tydzień pod znakiem ‘minutek’ banków centralnych

Inwestorzy liczą, iż uda się osiągnąć porozumienie przed 1/03, czyli datą kiedy teoretycznie miałby wejść w życie nowe obostrzenia handlowe ze strony USA. Lokalnie brak jest nowych impulsów do handlu – PLN nie notuje istotniejszych zmian choć wycena jest ok. 5 gr słabsza (4,28 PLN vs obecne 4,3250 PLN) niż miało to miejsce parę tygodni temu. Wydaje się jednak, iż po krótkim okresie podbicia zmienności na wykresie ponownie „zagościła” stabilizacja. Scenariusza tego najpewniej nie zmieni również zbliżająca się seria danych makro z rynku krajowego.
 
W trakcie dzisiejszej sesji poznamy dane z krajowego rynku pracy – dynamikę wynagrodzeń (oczek. 6,8% r/r) oraz zatrudnienia (1,9% r/r) za styczeń. Ponadto szeroki kalendarz makro na dziś zawiera m.in. pakiet danych z UK (wnioski o zasiłek, stopa bezrobocia), wskazanie niemieckiego indeksu ZEW oraz popołudniowe wystąpienia bankierów centralnych z EBC oraz FED.
 
Z rynkowego punktu widzenia odbicie na koszyku BOSSA PLN zostało wygaszone. Kurs USD/PLN w dalszym ciągu oscyluje blisko oporu na 3,8522 PLN. EUR/PLN zanotował lekki „pull-back” z okolic 4,3370 PLN. 
 
Konrad Ryczko
Analityk
Makler Papierów Wartościowych
Wydział Analiz Rynkowych
Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.
 
Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
 
Na czym polega unikalność Kool2Play   startupy.tv| Sebastian Czarnota, Digital Fingerprints
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

waluty