Powrót wartości USD do zniżek

08.08.2019 12:28  Komentarze walutowe
Powrót wartości USD do zniżek     • Japonia: Saldo rachunku bieżącego w Japonii w czerwcu wyniosło 1211,2 mld JPY wobec oczekiwań na poziomie 1140 mld JPY.

    • Chiny: Bilans handlu zagranicznego Chin w lipcu znalazł się na poziomie 45,06 mld USD przy oczekiwaniach wynoszących 40 mld USD. Eksport wzrósł o 3,3% rdr przy oczekiwaniach jego spadku o 2% rdr. Z kolei import spadł o 5,6% rdr przy oczekiwaniach zniżki o 8,3% rdr.

    • Hiszpania: Dynamika produkcji przemysłowej w Hiszpanii w czerwcu wyniosła 1,8% rdr wobec oczekiwań na poziomie 0,8% rdr.

    • Węgry: Inflacja CPI na Węgrzech w lipcu znalazła się na poziomie 0,2% mdm i 3,3% rdr, zgodnie z oczekiwaniami.
Naszym zdaniem: O ile sytuacja na rynkach akcji ustabilizowała się po ostatnich gwałtownych przecenach, to notowania amerykańskiego dolara nadal radzą sobie relatywnie słabo. Dzisiaj rano indeks USD powraca do zniżek i obecnie porusza się w okolicach 97,25 pkt. Z kolei notowania eurodolara zwyżkują, odbijając się w górę od poziomu 1,12.

Sytuacja dolara w bieżącym roku nie jest jednak jeszcze klarowna. Istotnym czynnikiem wpływającym na jego wartość będzie polityka monetarna prowadzona przez Rezerwę Federalną. Po lipcowej obniżce stóp procentowych w USA przedstawiciele Fed ostudzili zapał inwestorów tłumacząc, że ruch ten nie oznacza jeszcze kontynuacji gołębiego nastawienia i dalszych obniżek stóp procentowym w bieżącym roku. Jednak scenariusza kontynuacji łagodzenia polityki monetarnej też nie można wykluczać, zwłaszcza jeśli rynkowy pesymizm udzieli się przedstawicielom Fed.


Zobacz także: Kiwi przeżywa hORRorBez wyraźnego kierunku porusza się natomiast kurs GBP/USD. Brytyjski funt wyhamował dramatyczne zniżki, ale inwestorom jest daleko do optymizmu w kwestii tej waluty. Brexit bez umowy nadal jest prawdopodobnym scenariuszem, a to ustawia brytyjskiego funta pod dużą presją podaży.

Brak decyzyjności brytyjskiego rządu i duża niepewność związana z polityką w tym kraju sprawia, że ankiety wśród ekonomistów zakładają przeróżne prawdopodobieństwa tzw. no-deal Brexit (wg ostaniej ankiety Reutersa, od 15% do 75%). W takich warunkach trudno zakładać jakikolwiek scenariusz. Nie zmienia to jednak faktu, że brak konkretnych informacji przechyla szalę na rzecz Brexitu bez umowy.Wykres dzienny indeksu USD
Wykres dzienny EUR/USD
Wykres dzienny GBP/USDDorota Sierakowska
DM BOŚ

Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
Paweł Szczepanik przedstawia: PROSTE NARZĘDZIA W ANALIZIE TECHNICZNEJ | Analiza techniczna   STARFUNDS PRZEŚWIETLA FUNDUSZE: Baltic Capital TFI SA
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

waluty