Sentyment na rynkach akcji będzie mieć znaczenie dla USDJPY

18.06.2018 14:20  Komentarze walutowe
Sentyment na rynkach akcji będzie mieć znaczenie dla USDJPY
Rosnące obawy inwestorów, co do eskalacji wojen handlowych, zwłaszcza w relacjach USA-Chiny negatywnie odbijają się na nastrojach na rynkach akcji. Jeżeli ta tendencja się utrzyma, to może mieć to wpływ na notowania USD/JPY – jen jest barometrem globalnego ryzyka.

Na układzie USD/JPY mamy ciekawe ujęcie techniczne – testowany ostatnio rejon to obszar wyznaczany przez linię spadkową trendu zaczepioną na prawym ramieniu dawnej formacji RGR z końca zeszłego roku.  W krótkim terminie znaczenie będzie mieć jednak linia trendu wzrostowego puszczona po minimach z końca maja i początku czerwca b.r. – obecnie 110,10. 
 
Wykres dzienny USD/JPY
 
Warto też zerkać na zachowanie się rentowności amerykańskich obligacji rządowych. Pomimo „jastrzębiego” sygnału z FED, nie poszły one w górę – próba powrotu powyżej poziomu 3,00 proc. dla papierów 10-letnich okazała się nieudana. Niewykluczone, że wpływ na to może mieć fakt, że amerykańskie obligacje mogą być postrzegane jako „całkiem przyzwoita” bezpieczna przystań. Spójrzmy na poniższy wykres, gdzie widoczne są pewne zależności.
 


Wykres dzienny rentowności 10-letnich obligacji rządowych USA (kolor czerwony – prawa skala), oraz notowań USD/JPY (kolor fioletowy – lewa skala). Źródło: Thomson Reuters Eikon
 
Marek Rogalski
Główny analityk walutowy
Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

waluty