Jesteś w: Strona główna » Waluty » Komentarze walutowe


Temat podatków zaczyna wspierać dolara, ważne zmiany na wykresach

14.09.2017 12:03  Komentarze walutowe
Temat podatków zaczyna wspierać dolara, ważne zmiany na wykresach
Kluczowe informacje z rynków:

KOREA PÓŁNOCNA: Reżim nie ustaje w swojej „agresywnej” retoryce po tym, jak w poniedziałek RB ONZ nałożyła kolejne sankcje ekonomiczne. Dzisiaj rano podano, że „cztery wyspy z archipelagu Wysp Japońskich powinny zostać zatopione przez bombę nuklearną”, a USA zostaną obrócone w „popiół i ciemność”. W komunikacie wezwano też do „zmobilizowania wszystkich środków odwetowych”, oraz likwidacji Rady Bezpieczeństwa ONZ, która jest „narzędziem zła” w rękach USA. Tymczasem agencja S&P podała, że nie rozważa możliwości obniżki ratingu dla Korei Południowej, gdyż ryzyko konfliktu militarnego z Północą pozostaje niskie.
 
AUSTRALIA: Stopa bezrobocia pozostała w sierpniu na poziomie 5,6 proc. (jak oczekiwano), a zatrudnienie wzrosło aż o 54,2 tys. wobec 29,2 tys. po rewizji z 27,9 tys. w lipcu. Szacunki zakładały jedynie 15 tys. Na plus trzeba też odnotować fakt, że liczba tzw. pełnych etatów wzrosła o 40,1 tys. po tym jak w poprzednim miesiącu spadła o 19,8 tys.
 
CHINY: Produkcja przemysłowa w sierpniu wzrosła o 6,0 proc. r/r wobec wzrostu o 6,4 proc. r/r w lipcu (szacowano 6,6 proc. r/r). Niższą dynamikę odnotowano również w przypadku sprzedaży detalicznej (10,1 proc. r/r wobec prognozy 10,5 proc. r/r, oraz 10,4 proc. r/r w poprzednim odczycie), a także inwestycji w aglomeracjach (7,8 proc. r/r wobec szacunków na poziomie 8,2 proc. r/r i 8,3 proc. r/r odnotowanych wcześniej).
 
Więcej informacji w załączniku
 
Marek Rogalski
Główny analityk walutowy
Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

waluty