Trump naciska FED

08.04.2019 13:53  Komentarze walutowe
Trump naciska FED
Donald Trump wraca do swojej retoryki walki z obecną polityką rezerwy federalnej. Dalsze wzrosty cen ropy na rynkach. Mario Draghi neguje włoski pomysł położenia ręki na złocie.
 
Kolejne naciski na FED
 
Donald Trump wraca do walki z FED. Postuluje on obniżki stóp procentowych i powrót do zalewania rynku tanim pieniądzem. Ma być to jego zdaniem działanie, które ma przyspieszyć wzrost amerykańskiej gospodarki. Trudno się obecnie nie zgodzić, że inflacja nie jest problemem. Pytanie o pożądane stawki stóp procentowych jest w dalszym ciagu otwarte. W tym miejscu warto spojrzeć w kalendarz wyborczy. Wybory prezydenckie są w 2020 roku. Już teraz komunikaty mówią o niepodnoszeniu stóp procentowych, prezydent chciałby je wręcz obniżyć. Taki ruch powinien przyspieszyć wzrost gospodarczy co zwyczajowo bardzo pomaga prezydentom w reelekcji.
 
Czarne złoto drożeje
 
Wzrost cen ropy wywołany jest niepokojami w Libii. Trwają tam w dalszym ciągu walki co powoduje ryzyka, że ucierpi produkcja. Dodatkowym elementem jest poprawa perspektyw wzrostów na rynkach światowych, które powodują, że rośnie spodziewany poziom konsumpcji ropy. Nie może dziwić, że ryzyko spadku produkcji plus wzrost oczekiwanych potrzeb powodują wzrost ceny. Od dołka z grudnia wzrosty stanowią już niemal 40%.

Zobacz także: Czy dolar zaliczy kolejny dobry tydzień?
 
EBC upomina Włochów
 
Temat rządu we Włoszech i jego pomysłów gospodarczych przycichł ostatnio, ale to wcale nie znaczy, że fantazja się skończyła. Znów wraca temat przejęcia przez rząd w Rzymie kontroli nad złotem. Wśród państw członkowskich wszystkie takie ruchy muszą być konsultowane z EBC. Ta instytucja z kolei mocno się obawia, że Włochy pójdą drogą między innymi Wenezueli, która sprzedaje rezerwy złotego kruszcu by finansować świadczenia socjalne. Jeśli konflikt będzie eskalował, możemy spodziewać się problemów euro.
 
Dzisiaj w kalendarzu danych makroekonomicznych warto zwrócić uwagę na:
16:00 - USA - zamówienia na dobra.

Maciej Przygórzewski - główny analityk w Internetowykantor.pl i Walutomat.pl
 
Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
 
Summa Linguae SA Okiem ANALITYKA #36, Sobiesław Kozłowski   Paweł Szczepanik przedstawia: WYBÓR STRATEGII INWESTYCYJNEJ | Analiza techniczna
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

waluty