W myśl prognozy

04.01.2019 08:18  Komentarze walutowe
W myśl prognozy
Główna para

W jakim sensie prognozy zostały wypełnione? I czyje? Cóż, nieskromnie powiedzmy tu, że nasze. Chodzi po prostu o nasze wczorajsze, wieczorne uwagi. Oto bowiem dolar był wzmocniony i wykres głównej pary przebiegał niedaleko dolnego ograniczenia konsolidacji wszczętej jesienią. Dopuściliśmy co prawda myśl, iż ceny spadną jeszcze trochę niżej, może i do 1,1270 - 1,13 - ale zasadniczo sugerowaliśmy, że powinno przyjść proste, techniczne odbicie. 
 
Istotnie, zrealizowano zyski i dziś w nocy balansujemy przy 1,14. Tak więc dolar się osłabił, euro zyskało, konsolidacja trwa, a my czekamy na payrollsy, tj. oficjalne, rządowe dane z rynku pracy USA, które pojawią się jutro. Dziś mieliśmy nader pozytywny raport ADP na ten sam temat: 271 tys. nowych posad przy prognozie 178 tys. Ale ten optymizm trzeba trochę wystudzić, gdyż dane z listopada (179 tys.) zrewidowano w dół, do 157 tys. Tak więc teraz było znacznie lepiej niż oczekiwano, ale za to ucięto część wyników z wcześniejszego miesiąca. Poza tym zawiódł podany o 16:00 indeks ISM dla amerykańskiego przemysłu: 54,1 pkt przy prognozie 57,9 pkt. 
 
Na złotym

Para dolarowo-złotówkowa odbiła zmiany generowane na eurodolarze. Tym samym z okolic 3,7980 przeszliśmy do 3,76 - 3,7615. Wiele mądrego powiedzieć tu nie można: trend boczny trwa, po raz kolejny się wybronił.
 
Na euro-złotym też panuje w gruncie rzeczy konsolidacja, nawet od sierpnia czy wręcz lipca, a grudzień dodatkowo ją zawęził. Teraz kurs to ok. 4,29 i mniej, więc wczorajsze wybicia do 4,31 były przedwczesne. 
 
Takżei GBP/PLN się skonsolidował - około miesiąc temu, po tym, jak po paru grudniowych sesjach wykres zszedł w rejon 4,73 - 4,7875 (z małymi odchyleniami po obu stronach). Aktualnie jest 4,7530. 
 
Tomasz Witczak
FMC Management

Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, już teraz możesz zapisać się do naszego newslettera:

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

waluty