Wsparcie w grze

21.06.2018 09:51  Komentarze walutowe
Wsparcie w grze
Kwestia eurodolarowa

Eurodolar pozycjonuje się na poziomie 1,1550 - taki jest stan rzeczy w czwartek rano. Innymi słowy, toczy się walka o wsparcie, testowane (nawet bardziej niż teraz) pod koniec maja, a także np. w finale października i na początku listopada 2017. 
 
Dolar pozostaje zatem wzmocniony, głównie na fali ubiegłotygodniowego potwierdzenia relatywnej ostrości polityki Fed - zwłaszcza na tle łagodnej polityki EBC. Niektórzy upatrują w tym stanie rzeczy także i przejawu ucieczki od ryzyka w atmosferze wojny handlowej, która poniekąd toczy się na linii USA - Chiny. Minister handlu Chin powiedział tymczasem, że Stany Zjednoczone mają dużo wewnętrznych problemów strukturalnych, ale zamiast je rozwiązać, to używają innych państw w roli kozłów ofiarnych. 
 
Co mamy dziśw programie? O 11:45 ma się publicznie wypowiedzieć Jens Weidmann, szef Bundesbanku. O 13:00 w Wielkiej Brytanii podjęta zostanie (przez BoE) decyzja na temat stop procentowych, zapewne utrzymany zostanie poziom 0,50 proc. O 14:30 mamy w programie indeks Philadelphia Fed i tamtejszą tygodniową liczbę wniosków o zasiłek. O 15:00 kalendarium przewiduje indeks FHFA, mierzący ceny nieruchomości, zaś o 16:00 ujrzymy jeszcze indeks Conference Board o charakterze wyprzedzającym. 
 
Na złotówce
 
4,32 - taki poziom widzimy na euro-złotym. Tak więc złoty pozostaje osłabiony, aczkolwiek nie można powiedzieć, byśmy przebili maksima uformowane wcześniej, pod koniec maja - na 4,34. 
 
Podobnie rzecz się ma z USD/PLN, gdzie w finale maja kreślono 3,7640, a teraz mimo wszystko mamy "tylko" 3,74. W związku z tym majowe szczyty mogą uchodzić za pewien poziom zabezpieczenia. 
 
Co do danych makro, to o 10:00 mamy odczyt na temat dynamiki sprzedaży detalicznej w Polsce, czyli jeden z ważniejszych. Teoretycznie może wpłynąć na kurs PLN, o ile będzie znacząco odbiegał od prognoz, jakkolwiek rynek jest teraz zajęty innymi tematami. Widać to też w ostatnich notowaniach giełdowych  - np. 17 i 18 czerwca mocno w dół poszedł indeks WIG, szczegolnie niskie kursy widać było 19 czerwca, teraz przyszła lekka korekta. Dość podobnie wygląda to na WIG20. 
 
Tomasz Witczak
FMC Management
 

Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, już teraz możesz zapisać się do naszego newslettera:

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

waluty