Grupa Azoty
PARTNER
SERWISU


Wyczekiwanie na FED

21.03.2018 11:07  Komentarze walutowe
Wyczekiwanie na FED
Kluczowe informacje z rynków:
 
G-20: Protekcjonizm w globalnej wymianie handlowej był głównym tematem rozmów ministrów finansów państw grupy G-20 podczas zakończonego we wtorek szczytu w Buenos Aires. Tego typu działania uznano za „duży, historyczny błąd” i wezwano do „dalszego dialogu”, chociaż nie podniesiono zbytnio tematu wojen handlowych po ostatnich działaniach Waszyngtonu w temacie ceł ceł na stal i aluminium.

Ogólny przekaz po spotkaniu był analogiczny do tego z 2017 r. Kolejne spotkanie ministrów finansów i szefów banków centralnych zaplanowano na 20 kwietnia w Waszyngtonie, a kolejne odbędzie się ponownie w Buenos Aires – 21 lipca.
 
WIELKA BRYTANIA:  Liczba wniosków o zasiłek od bezrobotnych nieoczekiwanie wzrosła w lutym o 9,2 tys. (szacowano jej dalszy spadek, tym razem o 5 tys.). Dane za styczeń zrewidowano do -1,6 tys. z -7,2 tys. Poznaliśmy też dynamikę wynagrodzeń – tu dane teoretycznie były lepsze (w styczniu wzrost o 2,8 proc. r/r wobec szacowanych 2,6 proc. r/r), ale po odjęciu bonusów wzrost był zgodny z szacunkami na poziomie 2,6 proc. r/r.

Więcej informacji w załączniku
 
Marek Rogalski
Główny analityk walutowy
Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

waluty