Złoty bez większych zmian, rynek czeka na FED

29.07.2019 13:05  Komentarze walutowe
Złoty bez większych zmian, rynek czeka na FED Początek nowego tygodnia obrotu na rynku FX nie przynosi istotniejszych zmian na wycenie PLN oraz eurodolara. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2713 PLN za euro, 3,8386 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,8636 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,7585 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,108% (26/07) w przypadku papierów 10-letnich.

Rozpoczęcie nowego tygodnia handlu na rynku walutowym nie przynosi większych zmian na wycenach podczas sesji w Azji. Koszyk USD pozostaje blisko 2-miesięcznych maksimów po lepszym wskazaniu dot. PKB za II kw. dla USA z piątku. Nie zmienia to jednak rynkowych oczekiwań co do FED w tym tygodniu. Inwestorzy zakładają, iż Amerykańska Rezerwa Federalna zdecyduje się na 25pb. obniżkę stóp. Uczestnicy rynku spekulują jednak czy będzie to jednorazowe dostosowanie polityki czy może wejście w nowy cykl luzowania. Ponadto obserwujemy wyczekiwanie na kolejną rundę negocjacji handlowych na linii USA-Chiny (we wtorek Mnuchin oraz Lighthizer spotkają się z Liu He). Na starym kontynencie obserwujemy spadek kursu funta do 28-miesięcznych minimów – inwestorzy zakładają, iż B. Johnson dąży do bezumownego Brexit'u, a ostatnia przewaga w sondażach sugeruje scenariusz przyspieszonych wyborów. Lokalnie, wokół PLN, nie dzieje się zbyt wiele – kurs złotego zależy w dużej mierze od impulsów z rynków bazowych. Najciekawsze krajowe story to spekulacje wokół RPP dot. scenariusz ewentualnego podbicia inflacji wraz z ograniczoną presją na podwyżki z uwagi na działania ze strony EBC/FED.

Zobacz także: Kluczowy eurodolarW trakcie dzisiejszej sesji brak jest istotniejszych publikacji makroekonomicznych z kraju. Również globalny kalendarz makro jest relatywnie pusty.

Z rynkowego punktu widzenia USD/PLN dotarł do strefy oporu w rejonie 3,8390-3,8522 PLN. EUR/PLN testuje okolice 4,27 PLN. W szerszym ujęciu obserwujemy lekkie spadki na PLN wynikające z mocniejszego dolara.Konrad Ryczko
Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.


Paweł Szczepanik przedstawia: PROSTE NARZĘDZIA W ANALIZIE TECHNICZNEJ | Analiza techniczna   STARFUNDS PRZEŚWIETLA FUNDUSZE: Baltic Capital TFI SA
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

waluty