Złoty stracił dzisiaj tylko w relacji do funta

06.05.2019 07:46  Komentarze walutowe
Złoty stracił dzisiaj tylko w relacji do funta
Wyższy szacunek GUS dla krajowej inflacji CPI, oraz dobre dane nt. dynamiki PKB w strefie euro w I kwartale, oraz zaskakująco wysoka dynamika inflacji HICP w Niemczech – to bilans pozytywnych informacji, jakie wpłynęły dzisiaj na notowania złotego. 

W pierwszym przypadku ze strony niektórych oficjeli z RPP już popłynęły sygnały, że nie zmienia to ich zapatrywań na podwyżki stóp, ale niewątpliwie dzisiejsze dane wprowadziły pewną „pozytywną niepewność” w tej kwestii. Co do strefy euro to kombinacja niezłego PKB i wyższej inflacji (oficjalne dane dla całego Eurolandu poznamy w piątek, ale po dzisiejszych publikacjach widać, że wypadną one powyżej prognoz) w pewnym sensie redukuje ryzyka „gołębich” scenariuszy dla ECB.

Zobacz także: Złoty znalazł wsparcie w krajowych danych nt. inflacji i europejskim PKB
 
Dzisiaj złoty stracił tylko do funta, który brylował na rynku po fali potwierdzonych spekulacji, że torysi i laburzyści zintensyfikowali rozmowy związane z wypracowaniem ponadpartyjnego porozumienia dla Brexitu – mają być one prowadzone także w przyszłym tygodniu. W chwili pisania niniejszego komentarza nie były jednak znane założenia tzw. wyborczego manifestu Partii Pracy na majowe wybory do Parlamentu Europejskiego, a mogą one „pokomplikować” sytuację, gdyby laburzyści wyraźnie wsparli idee przeprowadzenia drugiego referendum ws. Brexitu, czy też stałej unii celnej z UE.
 
Wykres tygodniowy GBPPLN
 
Marek Rogalski
Główny analityk walutowy
Wydział Analiz Rynkowych
Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.

Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
 
ES-SYSTEM SA, Rafał Gawrylak - Prezes Zarządu, #254 PREZENTACJE WYNIKÓW   Paweł Szczepanik przedstawia: FALE ELLIOTTA FAKTY I MITY | Analiza techniczna
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

waluty