Zmienność kursu złotego utrzymuje się na poziomie najniższym od dekad

18.07.2019 10:39  Komentarze walutowe
Zmienność kursu złotego utrzymuje się na poziomie najniższym od dekad Obecnie zmienność kursu złotego utrzymuje się na poziomie najniższym od dekad, poinformował prezes Narodowego Banku Polskiego (NBP) Adam Glapiński.

"W sytuacji przewidywalnej polityki pieniężnej kurs złotego, mimo okresowych silnych wahań niektórych walut - szczególnie z tzw. rynków wschodzących - jest od dłuższego czasu stabilny. Obecnie zmienność kursu złotego utrzymuje się na poziomie najniższym od dekad. Jest to oznaką wysokiego zaufania do złotego nie tylko ze strony Polaków, ale także inwestorów zagranicznych. Wysoka wiarygodność złotego jest jednym z dowodów skuteczności polityki monetarnej NBP" - powiedział Glapiński podczas wystąpienia w Sejmie.

Zobacz także: Rano złoty słabszy, możliwe duże zmiany kursu GBP/PLN

W opublikowanym wcześniej w lipcu przez NBP "Raporcie o inflacji" także podkreślano, że kurs złotego do głównych walut pozostał stabilny, a w ostatnim czasie 3-miesięczna implikowana zmienność złotego względem euro osiągnęła historyczne minimum. Według banku centralnego, świadczy to o relatywnej odporności polskiej waluty na zmiany czynników globalnych, którą wspierają dobre fundamenty makroekonomiczne krajowej gospodarki.

W rezultacie średnie kursy złotego do euro i dolara amerykańskiego w połowie czerwca były zbliżone do notowanych w styczniu br., podsumowano w raporcie.

ISBnews

Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
 
SARE SA, Dariusz Piekarski - Prezes Zarządu, #320 ZE SPÓŁEK   Piłka nożna to nie jest sport, to religia
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

waluty