Jesteś w: Strona główna » Finanse Osobiste » Banki » Konta


Darmowe konto osobiste, w jakim banku? Ranking kont za 0 zł

07.08.2015 11:49  Konta
Jeszcze do niedawna zdecydowana większość rachunków bankowych dostępnych na polskim rynku finansowym była z definicji darmowa. Dziś coraz więcej banków wprowadza obowiązkowe opłaty dla swoich klientów, z uwagi na rosnące koszty ich obsługi. Czy istnieją jeszcze „konta za zero”?

Kiedy konto jest darmowe?

Rachunek osobisty lub firmowy może być uznany za darmowy w przypadku, gdy klient nie ponosi opłat związanych z jego założeniem i prowadzeniem. Często jednak jest tak, że konto jest bezpłatne, ale po spełnieniu przez klienta określonych warunków dotyczących utrzymywania odpowiednio wysokiego, miesięcznego salda, dokonywania operacji bezgotówkowych w miesiącu na odpowiednią sumę lub w określonej ilości itd. Jeśli warunek nie zostanie spełniony, klient jest zobowiązany do uiszczenia opłaty wskazanej w tabeli bankowej. W pełni darmowe, bezwarunkowe konto bankowe to rzadkość. Eksperci twierdzą nawet, że produkt ten w ogóle nie występuje w ofercie bankowej, ponieważ zawsze można znaleźć operację, za jaką bank pobierze opłatę.

Niemniej, przy standardowym użytkowaniu konta bankowego i dokonywaniu podstawowych operacji, można w przypadku przynajmniej niektórych rachunków uniknąć całkowicie ponoszenia kosztów. Konto bankowe za darmo to rachunek, przy którym:

 • nie ponosi się opłat za jego założenie i prowadzenie,
 • nie płaci się za wydanie i użytkowanie karty debetowej,
 • nie ponosi się opłat za dokonywanie krajowych przelewów międzybankowych online,
 • darmowe są wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce.

Nawet jeśli bank oferuje z definicji „konto za 0 zł”, w praktyce wcale tak być nie musi. Konto często jest darmowe tylko przy spełnieniu określonych warunków. Najczęściej są nimi:

 • regularne, comiesięczne zasilanie konta nowymi wpływami pieniężnymi,
 • realizowanie określonej liczby transakcji bezgotówkowych na zadaną kwotę przy użyciu wydanej do konta karty płatniczej.


Darmowe konta w konkretnych ofertach banków - ranking


Pierwszym bezpłatnym kontem jest

Konto Smart w banku Smart to rachunek jest bezpłatny bezwarunkowo i jest to jedna z niewielu tego rodzaju ofert na polskim rynku bankowym. Bank Smart nie pobiera opłat za zlecenia stałe i za wypłatę środków z bankomatów za granicą.
Smart Bank opinie klientów ma również bardzo pozytywne. Klienci cenią sobie najbardziej niskie opłaty, dostęp mobilny oraz wysoko oprocentowane konto oszczędnościowe.

Konto Osobiste w Orange Finance także jest bezpłatne, a klient nie ponosi opłat za zlecenia stałe i polecenia zapłaty. Aby móc cieszyć się darmowymi wszystkimi wypłatami z banomatów w kraju, musi dokonać minimum 5 transakcji kartą debetową w miesiącu, w przeciwnym wypadku zapłaci za nie 5 zł miesięcznie.

Konto e-direct w Volkswagen Banku nie pociąga za sobą opłat za otwarcie i prowadzenie. Darmowe są przelewy przez internet i wydanie oraz wznowienie karty Visa, jak również inne operacje, bez konieczności spełniania dodatkowych warunków.

Kolejnym ale już warunkowo darmowym kontem jest rachunek „Konto Wyższej Jakości” oferowany przez Alior Bank. Warunkiem do spełnienia dla klienta jest albo zapewnienie zewnętrznych wpływów na konto w wysokości 2500 zł miesięcznie, albo dokonanie transakcji kartą na łączną kwotę minimum 700 zł.

Bank nie pobiera opłat za:

 •     zlecenia stałe i polecenia zapłaty,
 •     przelewy natychmiastowe,
 •     przelewy europejskie SEPA,
 •     wypłaty środków z bankomatów w Polsce i za granicą,

Alior Bank zapewnia niezmienność warunków w przypadku „Konta Wyższej Jakości” przez co najmniej 5 lat.

Bank BPH oferuje klientom „Lubię To! Konto”, gdzie nie ma opłat za wszelakie operacje, jeśli klient dokona minimum 4 transakcji kartą miesięcznie na dowolną kwotę.

T-Mobile Konto oferowane przez T-Mobile Usługi Bankowe, a dostarczane przez Alior Bank, to rachunek bezpłatny, o ile klient dokona w danym miesiącu transakcji kartą na łączną kwotę minimum 200 zł. Nie ponosi przy tym opłat za zlecenia stałe i polecenia zapłaty, może korzystać z oprocentowania salda rachunku do 5 tys. zł na 3% w skali roku, ma do dyspozycji 10 darmowych przelewów natychmiastowych oraz nie ponosi dodatkowych opłat za wypłatę środków z bankomatów za granicą.

Pierwowzorem darmowego rachunku bankowego było eKonto w mBanku, z darmowymi bankomatami. Obecnie, aby rzeczywiście klient nie płacił za taki rachunek, musi wykonać w ciągu miesiąca transakcje kartą na łączną kwotę minimum 200 zł. Nie ponosi opłat za zlecenia stałe i ma dostęp do bezpłatnej platformy inwestycyjnej - Supermarket Funduszy Inwestycyjnych.

Konto z Lwem Direct w ING Banku Śląskim będzie bezkosztowe, jeśli klient dokona w ciągu miesiąca transakcji kartą na łączną kwotę minimum 300 zł. Nie poniesie też kosztów za zlecenia stałe i polecenia zapłaty.

Podobne warunki należy spełnić przy Ekokoncie bez kosztów w BOŚ Banku, ale bank oferuje przy tym darmowe polecenia opłat i wewnętrzne zlecenia stałe oraz wysokie oprocentowanie konta oszczędnościowego - 4 proc. w skali roku.

Konto 360 º w Millennium Banku będzie bezpłatne, o ile klient wykonał w poprzednim miesiącu przynajmniej jedną transakcję kartą płatniczą oraz zapewnił miesięczne wpływy na konto w wysokości 1000 zł. Nie poniesie on opłat za polecenie zapłaty, a bank zaoferuje mu bezpłatny pakiet ubezpieczeniowy assistance.

Konto PROSTOoszczędzające PLUS w Credit Agricole jest za darmo, jeśli klient zapewni wpływy na rachunek w wysokości minimum 1500 zł miesięcznie oraz wykona w ciągu 30 dni transakcji kartą na łączną kwotę minimum 500 zł. Nie płaci za zlecenia stałe i polecenia zapłaty.


Przygotowano na podstawie:

Ranking Kont Osobistych Tanie-Konto.pl - porównanie opłat i kosztów ofert kont bankowych polskich banków. • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

 • Ogólnie rzecz biorąc nie zrezygnowałbym z tego, co daje mi dobre dochody, wiem ze korzystne konto w banku może być dla mnie bardzo korzystne. ING Bank Śląski daje mi ciekawe konto.

  ~boldik   (12 sierpnia o 01:17)   Zgłoś spam
  Oceń komentarz:
  50%
 • potrzebować będziesz tylko komputer z dostępem do internetu lecz to z pewnością masz, ponieważ gdybyś nie miał - nie czytał byś mojego artykułu, który przygotowałem właśnie dla Ciebie.

  ~kapeno   (5 sierpnia o 22:27)   Zgłoś spam
  Oceń komentarz:
  50%

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

finanse_osobiste