Jesteś w: Strona główna » Finanse Osobiste » Banki » Konta


Dziś inauguracja kampanii "Godny Wybór. Przywrócenie wieku emerytalnego

11.05.2017 04:51  Konta
Dziś inauguracja kampanii "Godny Wybór. Przywrócenie wieku emerytalnego W Pałacu Prezydenckim dziś w południe zainaugurowana zostanie kampania "Godny Wybór. Przywrócenie wieku emerytalnego". Jej głównym celem jest uświadomienie obywatelom, że przejście na emeryturę w ustawowym wieku jest prawem a nie obowiązkiem.

Kampanię otworzy prezydent Andrzej Duda, minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska oraz przewodniczący NSZZ "Solidarność" Piotr Duda.

1 października wchodzi w życie ustawa obniżająca wiek emerytalny do 60 lat dla kobiet i 65 dla mężczyzn. Tym samym nastąpi odejście od obecnie obowiązującego stopniowego wydłużania wieku emerytalnego do 67 lat zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn.

Kampania ma być realizowana w czasie 16 regionalnych spotkań we wszystkich miastach wojewódzkich. W spotkaniach mają brać udział przedstawiciele resortu rodziny i pracy oraz Solidarności. Chodzi o uświadomienie społeczeństwu, że dłuższa praca oznacza wyższe świadczenie w przyszłości i że decyzja o przejściu na emeryturę należy do ubezpieczonego.

IAR

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

finanse_osobiste