Jak działają darmowe konta osobiste i czy bankom się to opłaca

08.03.2018 17:36  Konta
Z oferty darmowego konta korzysta coraz więcej klientów banków. Dlaczego jest to produkt godny uwagi? Jakie warunki należy spełnić, aby skorzystać z takiej usługi. I dlaczego jest to opłacalne dla banków?

Co zrobić, aby mieć darmowe prowadzenie konta?


Trudno podać jeden konkretny sposób na to, aby mieć darmowe prowadzenie konta. Kwestia ta jest zależna od polityki, jaką prowadzi dany bank. Poszczególne oferty mogą się od siebie bardzo różnić. Najczęściej do kosztów, którymi jesteśmy obciążeni, należy opłata za: prowadzenie konta, posiadanie karty do konta, wypłaty gotówki z bankomatów obcych w kraju. Płaci się także za przelewy przez Internet do innego banku, a także za wykonywanie zleceń stałych. To wszystko można mieć za darmo i bez żadnych kosztów, wystarczy spełnić określone warunki.

Warto skorzystać z takich okazji, nawet jeżeli kilkuzłotowe opłaty nie wydają się dużym obciążeniem domowego budżetu. Zsumowanie tych kwot i pomnożenie ich przez dwanaście miesięcy daje koszt wynoszący nawet kilkaset złotych. Zamiast oddawać te pieniądze bankowi, możemy je przeznaczyć na własne wydatki.

Konto za 0 zł, czyli jakie?


Aktualnie jednym z przykładów takich ofert jest konto active w eurobanku. Za prowadzenie konta nic się nie płaci, kiedy zleci się comiesięczne przelewanie kwoty minimum 1500 zł na ten właśnie rachunek bankowy. Może to być przykładowo comiesięczna pensja. Jedna dyspozycja i zero kosztów gwarantowane! Dodatkową opcją jest również uniknięcie kilkuzłotowych kosztów, które związane są z posiadaniem karty do konta. W przypadku konta active w eurobanku wystarczy dokonać kilka płatności w miesiącu, które łącznie wyniosą min. 400 zł, wówczas koszt posiadania karty do konta wynosi 0 zł.

Zapewne nie raz stanąłeś przed koniecznością wypłaty gotówki z obcego bankomatu. Nierzadko zniechęcająca w tym przypadku jest prowizja za tę usługę, która może wynosić nawet kilkadziesiąt złotych. Warto zdecydować się na konto, które nie jest związane z tego typu kosztem, bądź koszt ten jest anulowany pod warunkiem wypłacenia określonej kwoty. W przypadku wspomnianego konta active jest to 100 zł.

Darmowe konta osobiste, czy są korzystne dla banków?


Wydawać by się mogło, że skoro banki nie otrzymują żadnych opłat z tytułu usługi darmowego konta osobistego, to nie mają z tego powodu żadnych korzyści. W rzeczywistości jest jednak inaczej. Darmowe konto osobiste przynosi korzyści zarówno użytkownikom takich kont, jak i samym bankom. Instytucje te mogą dzięki temu produktowi bankowemu jeszcze lepiej dotrzeć do nowych klientów, a w konsekwencji budować wieloletnią współpracę, która oparta jest na zaufaniu.


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

finanse_osobiste