Jak oszczędzać z kontem oszczędnościowym

06.08.2018 09:27  Konta
Konto oszczędnościowe to rachunek depozytowy prowadzony w banku lub innej instytucji finansowej, w której można zdeponować pewną sumę pieniędzy i uzyskać oprocentowanie. Jest to jeden z najbezpieczniejszych sposobów oszczędzania ciężko zarobionych pieniędzy. To jeden z powodów, dla których tego typu konta cieszą się wciąż rosnącą popularnością. Jakie są inne?

1. Zarabiasz na swoich oszczędnościach


Pierwszą i najważniejszą korzyścią posiadania konta oszczędnościowego jest to, że umożliwia ono zarabianie na zdeponowanych funduszach. Tego typu rachunek bankowy zapewnia odsetki, które są obliczane poprzez pomnożenie stopy procentowej przez deponowaną kwotę. Nie są to zarobki porównywalne do inwestycji rynkowych, niemniej są one pewne i bezpieczne.

2. Realizujesz swoje cele


Rachunek oszczędnościowy utrzymuje depozyty oddzielnie od innych pieniędzy, które masz na przykład na rachunku bieżącym czy na lokacie. Regularne wpłaty i obserwowanie wzrostu środków mogą pomóc w zmotywowaniu cię do oszczędzania. Jest to idealny sposób na oszczędzanie pieniędzy w określonym celu, takim jak nowe meble, ślub czy wakacje. Jeśli chcesz zaoszczędzić na kilka różnych celów, możesz otworzyć kilka równoległych rachunków.

3. Masz dostęp do swoich pieniędzy


W razie nagłej potrzeby możesz łatwo uzyskać dostęp do pieniędzy zdeponowanych na koncie oszczędnościowym. Wystarczy wypłacić część lub całość zdeponowanych środków na pokrycie nieprzewidzianego wydatku. Większość banków i instytucji zapewnia posiadaczom konta dostęp online do swoich funduszy przez 24 godziny na dobę. Niektóre instytucje mogą również zezwalać na łączenie rachunku oszczędnościowego z innymi kontami w celu szybkiego i bezproblemowego transferu środków. Dostęp do funduszy w razie potrzeby jest jedną z największych korzyści z posiadania rachunku oszczędnościowego.

4. Brak ryzyka


Jak wspomniano już wcześniej, rachunek oszczędnościowy jest prawdopodobnie jednym z najbezpieczniejszych sposobów dokonywania inwestycji bez żadnego ryzyka. Konto tego typu zapewnia również możliwość wpłacenia pieniędzy na kolejną inwestycję, gdy tylko nadarzy się okazja. Na przykład, jeśli dom w twojej miejscowości staje się dostępny i chcesz go kupić jako nieruchomość na wynajem, możesz użyć środków z konta oszczędnościowego, aby pokryć zaliczkę, co pomoże w zakupie nieruchomości.

5. Automatyczne depozyty


Oszczędzanie pieniędzy z codziennych wydatków i zobowiązań bywa trudne. Ale rachunek oszczędnościowy ma tę zaletę, że znacznie ten proces ułatwia. Umożliwia bowiem ustawienie tygodniowych lub miesięcznych automatycznych wpłat z konta osobistego. Innymi słowy: robi to za ciebie.

6. Połączenie z rachunkiem bieżącym


Wiele banków i instytucji finansowych zapewnia obecnie możliwość łączenia konta oszczędnościowego z rachunkami bieżącymi, co okazuje się korzystne dla większości posiadaczy rachunków. Wiele osób korzysta z konta oszczędnościowego, aby przelać pieniądze na swoje konta osobiste, gdy nie ma innych funduszy, a ich saldo jest na wyczerpaniu. W ten sposób mogą pokrywać niedobory i unikać ponoszenia opłat za zbyt niskie saldo rachunku bieżącego.

7. Płynność


Jedną z głównych zalet rachunku oszczędnościowego jest jego płynność. Wycofanie pieniędzy z konta oszczędnościowego jest tak proste, jak to tylko możliwe. Konto umożliwia łatwy dostęp do zdeponowanych pieniędzy zawsze, gdy jest to konieczne. Możesz wypłacać swoje pieniądze tak często, jak chcesz, używając bankomatu czy bankowości internetowej. Rachunek oszczędnościowy znacznie ułatwia nam korzystanie z naszych funduszy. Inaczej niż na lokacie, gdzie nasze pieniądze są na jakiś czas zamrożone, rachunek oszczędnościowy pozwala na elastyczność w używaniu naszych funduszy.  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

  • Szanowni Państwo, Nest Bank ma dla swoich Klientów kilka możliwości oszczędzania. Jedną z nich jest konto oszczędnościowe Nest Oszczędności, które pozwoli zabezpieczyć przyszłość rodziny poprzez bezpieczne pomnożenie kapitału. Więcej na stronie banku nestbank.pl/indywidualny/oszczednosci.html Gdyby pojawiły się jeszcze jakieś pytania, pozostaję do dyspozycji. Pozdrawiam, Opiekun Klienta Nest Bank nestbank.pl

    opiekunnestbank   (19 września 2018 o 12:44)   Zgłoś spam
    Oceń komentarz:
    50%

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

finanse_osobiste