Jesteś w: Strona główna » Finanse Osobiste » Banki » Konta


Konto indywidualne dla każdego

27.01.2017 10:46  Konta
Posiadanie konta indywidualnego to nie tylko wygoda i bezpieczeństwo, ale często także konieczność. W zdecydowanej większości przedsiębiorstw jedyny akceptowany sposób wypłaty wynagrodzenia to przelew na rachunek osobisty pracownika.

Poza tym różne instytucje i urzędy wymagają od swoich petentów posiadania indywidualnego rachunku, za pośrednictwem którego wypłacane są różnego typu świadczenia.

Z tego też powodu nawet ci z nas, którzy do tej pory wybierali inne metody przechowywania swoich oszczędności, poniekąd są „zmuszani” do otwierania kont indywidualnych. Takie rozwiązanie, jak  można się szybko przekonać, niesie za sobą naprawdę wiele korzyści i bywa bardzo opłacalne - pod warunkiem, że uda się nam wybrać właściwą ofertę bankową, dzięki której otwarty przez nas rachunek będzie dopasowany do naszych potrzeb.

Jak to zrobić?
 
Różni ludzie, różne potrzeby…
Podobnie jak w życiu każdy z nas ma różne potrzeby, tak również w przypadku rachunków bankowych posiadamy różne oczekiwania. Jedni z nas są bardziej aktywni pod względem operacji dokonywanych za pośrednictwem konta, drudzy mniej. Niektórzy preferują bankowość w formie online, inni zaś wybierają tradycyjne metody zlecania operacji i prowadzenia rachunku. Na szczęście różnorodność ofert rachunków indywidualnych pozwala wyjść naprzeciw wszystkim tym oczekiwaniom. 
 
Aktualnie w ofertach poszczególnych placówek bankowych znajdują się propozycje kont indywidualnych uwzględniających różne potrzeby i wymagania klientów. Konta zróżnicowane są między innymi ze względu na wysokość i częstotliwość wpłat, ilość i charakter dokonywanych operacji czy też formę prowadzenia rachunku. Dzięki temu każdy ma szansę znaleźć ofertę najlepszą dla siebie. To bardzo ważne, ponieważ dostosowanie rodzaju konta indywidualnego do własnych potrzeb finansowych pozwala w realny sposób oszczędzać gromadzone na rachunku środki, unikać niepotrzebnych opłat i zapewnić sobie maksymalną wygodę korzystania z rachunku.
 
Konto indywidualne „szyte ma miarę”

Konto indywidualne powinno w stu procentach wychodzić naprzeciw naszym oczekiwaniom nie tylko finansowym, ale także tym dotyczącym wygody i łatwości obsługi. Zanim więc wybierzemy daną palcówkę bankową i zdecydujemy się na otwarcie rachunku na proponowanych przez nią warunkach, dokładnie zapoznajmy się z możliwie największą ilością ofert różnych banków. Zwróćmy uwagę nie tylko na oprocentowanie konta, ale też na wysokość każdej dodatkowej opłaty. Pamiętajmy, że nawet niewielka kwota, pobierana przez bank na przykład za dokonanie przelewu, w przypadku zlecania kilku lub kilkunastu tego typu operacji w ciągu miesiąca, może zamienić się w całkiem sporą sumę. 
 
Podczas zapoznawania się z zasadami funkcjonowania poszczególnych typów rachunków, uwzględnijmy w swoich wyborach wysokość opłat za wszystkie typy operacji bankowych. Wybierając rachunek z kartą płatniczą bądź kredytową sprawdźmy koszty związane z płatnościami za ich pośrednictwem. Niekiedy można spotkać się z propozycją obniżenia kosztów prowadzenia konta w zamian za wykonywanie określonych operacji na zasadach określonych przez bank - na przykład niższa opłata stała za prowadzenie rachunku w przypadku dokonania minimum dwóch płatności kartą w ciągu jednego miesiąca, itp. 
 
Dokładnie zapoznajmy się z tego typu propozycjami i dopytajmy przedstawiciela banku o każdy, nawet najmniejszy szczegół po to, by jak najbardziej zminimalizować dodatkowe koszty i tym samym zadbać o swoje oszczędności. Jeśli zależy nam w głównej mierze na gromadzeniu środków rozważmy, założenie konta oszczędnościowego, które działając na nieco odmiennych warunkach niż konto indywidualne pomoże nam w szybszy sposób pomnożyć nasze oszczędności.

Artykuł Partnera

 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

finanse_osobiste