Minister finansów o darmowych kontach w bankach

08.08.2018 02:51  Konta
Minister finansów o darmowych kontach w bankach Od dziś (8 sierpnia) banki mają obowiązek wprowadzenia do oferty darmowego tzw. rachunku podstawowego. Wchodzą w życie przepisy, które zobowiązują instytucje finansowe do zaoferowania klientom takiej możliwości. Bezpłatne ma być między innymi korzystanie z konta i wykonywanie 5 wypłat z bankomatów obcych w miesiącu.

Minister finansów Teresa Czerwińska oceniła w rozmowie z IAR, że taka zmiana może skłonić do korzystania z oferty banków te osoby, które w obawie przed opłatami dotąd nie założyły konta. Dodała, że jest to "podniesienie na wyższy poziom" relacji pomiędzy ludnością, a instytucjami finansowymi.

Osoba, która chce skorzystać z konta podstawowego, nie może posiadać żadnego innego rachunku w złotych, nawet w innym banku.

IAR


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

  • Szanowni Państwo, zachęcam do zapoznania się z ofertą Nest Konta w Nest Banku, które jest darmowym kontem bankowym. Jak otworzyć konto? Krótki poradnik dostępny jest na naszej stronie: nestbank.pl/poradniki/otwarcie-konta-w-banku.html Gdyby pojawiły się jeszcze jakieś pytania, pozostaję do dyspozycji. Pozdrawiam, Opiekun Klienta Nest Bank nestbank.pl

    opiekunnestbank   (19 września 2018 o 12:41)   Zgłoś spam
    Oceń komentarz:
    50%

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

finanse_osobiste