Od dziś (08.08) banki muszą oferować bezpłatne konto

07.08.2018 19:05  Konta
Od dziś (08.08)  banki muszą oferować bezpłatne konto Ma być bezpłatny i dostępny w każdym banku. Mowa o tak zwanym rachunku podstawowym. Nowym rodzaju konta bankowego. Od dziś (08.08) jego obecność w ofercie banków nakazuje unijne prawo.

Jarosław Sadowski z Expandera wyjaśnia, że bezpłatne konto ma przekonać do finansów tych, którzy jeszcze nie mają rachunku. Jak wyjaśnia w rozmowie z IAR, bank nie może pobierać opłat ani za prowadzenie rachunku, ani za kartę wydaną do konta. Bezpłatnie można wykonać też pięć przelewów miesięcznie oraz pięć wypłat z bankomatów.

Posiadanie bezpłatnego rachunku będzie się wiązało z pewnymi ograniczeniami. Jarosław Sadowski podkreśla, że użytkownik konta nie może skorzystać z debetu, ani kredytu odnawialnego. W trakcie korzystania z podstawowego rachunku nie można korzystać z innego konta. W innym przypadku instytucja finansowa może wypowiedzieć umowę.

Banki będą mogły naliczać opłaty w ściśle określonych przypadkach. Chodzi o szósty i kolejne przelewy w miesiącu, za szóstą i kolejne wypłaty z bankomatu obcego w miesiącu oraz za transakcje zagraniczne.
Banki nie mają obowiązku reklamowania podstawowego rachunku.

IAR 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

finanse_osobiste