Jesteś w: Strona główna » Finanse Osobiste » Banki » Konta


Walutowe Konto Oszczędnościowe w PKO BP

16.06.2009 10:29  Konta
Walutowe Konto Oszczędnościowe w PKO BP
Od 15 czerwca oferta produktów depozytowych PKO Banku Polskiego rozszerzyła się o Konto Oszczędnościowe prowadzone w CHF, USD i EUR umożliwiające spłatę rat kredytów mieszkaniowych bezpośrednio w walucie.

Nowe Konto Oszczędnościowe jest rozwiązaniem dla klientów, którzy poza oszczędzaniem cenią sobie łatwy dostęp do zdeponowanych środków. Klienci korzystający z Konta Oszczędnościowego w CHF, USD i EUR poza atrakcyjnym oprocentowaniem, mają także możliwość spłaty za jego pośrednictwem kredytów mieszkaniowych zaciągniętych w jednej z walut, w której prowadzone jest konto bez potrzeby dokonywania przewalutowania. Pierwsza wpłata na konto prowadzone w walutach wymienialnych wynosi minimum 300 CHF, 300USD lub 300 EUR.

Konto Oszczędnościowe w CHF, USD i EUR oprocentowane jest według zmiennych stóp procentowych, a wysokość oprocentowania zgromadzonych na nim środków uzależniona jest od salda rachunku i aktualnie wynosi:
 

Każdy posiadacz Konta Oszczędnościowego ma możliwość korzystania z usług bankowości elektronicznej iPKO. Za otwarcie i prowadzenie rachunku oraz iPKO nie są pobierane dodatkowe opłaty. Wpłat na rachunek jak i wypłat z niego można dokonywać w formie gotówkowej lub bezgotówkowej. Konto można otworzyć w oddziale. Wniosek o jego otwarcie można złożyć także przez Internet.

Prowizje i opłaty związane z Kontem Oszczędnościowym prowadzonym w CHF, USD i EUR są takie same jak w przypadku Konta Oszczędnościowego w PLN.

Klienci, którzy założą Konto Oszczędnościowe w CHF w okresie promocji, tj. od 15 czerwca do 15 września 2009 r., oraz zdeponują na nim min. 300 CHF zakupionych w PKO BP, otrzymają jednorazowy bonus w wysokości 50 zł, który będzie przekazany na konto osobiste prowadzone w PKO BP.

- Uzupełnienie oferty depozytowej Banku o Konto Oszczędnościowe prowadzone w walutach wymienialnych wzmocni z pewnością pozycję konkurencyjną PKO BP i pozwoli na finansowanie kredytów walutowych za pomocą środków depozytowych – mówi Dariusz Zieliński, p.o. dyrektora Departamentu Produktów Klienta Detalicznego. Także klienci, którzy skorzystają z nowej propozycji PKO BP odniosą z tego tytułu wymierne korzyści. Po pierwsze środki deponowane przez nich na Koncie Oszczędnościowym będą atrakcyjnie oprocentowane, a po drugie – bezpośrednio z konta będą mogli spłacać raty kredytów mieszkaniowych zaciągniętych w walutach wymienialnych, w których prowadzone jest Konto Oszczędnościowe. Spłata rat kredytów mieszkaniowych z Konta Oszczędnościowego jest wyjściem na przeciw potrzebom klientów i daniem im możliwości płynnego zarządzania spłatami kredytu – dodaje Dariusz Zieliński.

Według stanu na 12 czerwca 2009 r. na ponad 410 tysiącach Kont Oszczędnościowych prowadzonych przez PKO Bank Polski zgromadzonych było przeszło 6 miliardów zł.

PKO Bank Polski

jn

Notowania PKOBP
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

finanse_osobiste