Jesteś w: Strona główna » Giełda » Kontrakty terminowe

BM Alior Bank - Raport Futures

17.03.2017 09:32  Kontrakty terminowe
Sytuacja rynkowa

Czwartkowa reakcja GPW na środowy gołębi przekaz z Fed mogła być tylko jedna. Notowania kontraktów wystrzeliły, pokonując dotychczasowy opór na 2 275 pkt. Kupujący dominowali od początku sesji, a charakter handlu wskazywał na wyraźnie byczą przewagę. Na zamknięciu notowań FW20H172o przyjęły poziom 2 287 pkt (+2,33%), a dzienny wolumen obrotu wyniósł 23,8 tys. sztuk.

Wczoraj w strefie euro podano inflację HICP za luty, która wzrosła zgodnie z oczekiwaniami do 2% r/r. W USA podano kilka publikacji, które pozytywnie zaskakiwały: liczba wniosków o zasiłek mniejsza niż oczekiwano (odczyt 241 tys.), rozpoczęte budowy domów w lutym – wyraźnie powyżej konsensusu (odczyt 1 288 tys., skorygowano w górę również styczniowy odczyt), indeks Fed z Filadelfii w marcu powyżej oczekiwań (32,8 pkt), pozwolenia na budowę domów w lutym poniżej oczekiwań (odczyt 1 213 tys., jednocześnie skorygowano w górę odczyt styczniowy).
 
Dzisiejsza sesja dostarczy inwestorom emocji w związku z krajowymi publikacjami: GUS poda dane o produkcji przemysłowej i sprzedaży detalicznej za luty. Wczoraj w USA indeks S&P500 lekko spadł, a dziś futures na ten indeks oraz na DAX lekko spadają, giełdy w Japonii i Chinach również zniżkowały, co może przełożyć się na podobne nastroje na GPW.
 
W czwartek na wykresie marcowej serii kontraktów terminowych pojawiła się biała świeca, poprzedzona luką popytową, z zamknięciem na maksimum dziennym i jednocześnie maksimum całej fali wzrostowej zapoczątkowanej w listopadzie. Wolumen obrotu maleje od dwóch dni, co może być związane z rolowaniem pozycji i szybko spadającą LOP na marcowej serii. Co ważne, WIG20 również ustanowił maksimum fali przy obrocie powyżej średniej, co stawia kupujących w dobrej sytuacji. Najbliższego wyraźnego oporu można doszukiwać się w rejonie 2 335 pkt dla futures (zasięg docelowy formacji W z poprzedniego roku) oraz analogicznego 2 355 pkt dla WIG20.

Obecnie pewnym zmartwieniem popytu może być negatywna dywergencja kursu względem RSI i jeśli popyt nie pociągnie tematu i nie oddali do góry notowań kontraktów, co mogłoby pociągnąć RSI na lokalne maksima – to temat dywergencji będzie mógł się rozwijać. ADX sygnalizuje niezmiennie trend wzrostowy, który tylko przejściowo zwolnił, a MACD jest już o krok od kolejnego sygnału wzrostowego. 
 
Więcej informacji w załączniku


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda