Jesteś w: Strona główna » Giełda » Kontrakty terminowe

BM Alior Bank - Raport Futures

15.05.2017 08:46  Kontrakty terminowe
Sytuacja rynkowa

Piątkowa sesja nie przyniosła większych zmian na krajowym rynku. Ale też i na parkietach zagranicznych nie był widać większego ruchu. Kontrakty terminowe na S&P500 i DAX notowały niewielkie odchylenia względem poprzedzającego zamknięcia. Na wykresie 60-min kurs FW20 pozostaje blisko dolnego ograniczenia trwającej od końca maja konsolidacji cenowej. Zgodnie z tym najbliższe strefy wsparcia i oporu są określone odpowiednio przy 2349 pkt. i 2425 pkt. Wybicie poza którąś z tych granic powinno implikować dalszy ruch w kierunku wybicia. Rozpiętość pomiędzy tymi barierami określa potencjał ruchu wynikający z samego wybicia na ok. 65 pkt. 
 
Zgodnie ze wskazaniami diagramu intraday, na wykresie dziennym nie obserwuje się nowych wskazań. Jest kontynuowany ruch boczny w dość wąskim przedziale. Po piątkowej sesji także i dość niski wolumen potwierdza mniejsze zdecydowanie w decyzjach inwestycyjnych. Natomiast dla szybszych wskaźników AT umacniają się spadkowe sygnały. MACD schodzi poniżej linii sygnalnej, wyraźnie w dół zakręca oscylator stochastyczny. Kurs samego instrumentu zbliża się natomiast do szybkiej średniej 15-sesyjnej. Mimo, iż ADX jako miernik siły trendu nadal przybiera na wartości, to jednak już same linie DM+ i DM- zawężają „nożyce”. Na poziomie indeksu bazowego słabe zachowanie sektora energetycznego jest kompensowane niewielką poprawę dla banków oraz „paliwówki”. 
 
W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę przede wszystkim na krajowe odczyty w zakresie inflacji bazowej oraz bilansu płatniczego. Z punktu widzenia indeksu bazowego istotne mogą okazać się dane z Chin o produkcji przemysłowej w kontekście sentymentu do surowców przemysłowych i KGHM (piąta pozycja w portfelu WIG20).  
 
Więcej informacji w załączniku
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda