Jesteś w: Strona główna » Giełda » Kontrakty terminowe

BM Alior Bank - Raport Futures

18.05.2017 08:37  Kontrakty terminowe
Sytuacja rynkowa

Środowa sesja przyniosła kontynuację zapoczątkowanej we wtorek mocniejszej zniżki. Na wykresie 60min taki scenariusz podpowiadało dolne wybicie z trwającej od końca maja konsolidacji cenowej.

Uwzględniając wysokość owej tendencji bocznej (ok. 60 pkt.) oraz linię wybicia (ok. 2360 pkt.), poziom docelowy wynikający z tych szacunków wynosi blisko 2300 pkt, czyli byłby już niemal w całości wykonany.

Dość wysoka dynamika tego ruchu w połączeniu z wyraźnie gorszym sentymentem na rynkach zagranicznych prawdopodobnie będzie jednak skutkować pogłębieniem spadku. Szybsze wskaźniki AT zeszły w strefy wyprzedania rynku, jeżeli z początkiem sesji kurs odbiłby nawet nieznacznie w górę, wówczas pojawiłyby się pozytywne dywergencje. Wskaźniki podążające za trendem (średnie kroczące, MACD) utrzymują sygnały sprzedaży. Na potwierdzenie tego z dużym przyspieszeniem przyrasta ADX (miara siły trendu). 
 
 Na wykresie dzienny kurs zszedł do strefy wsparcia uprzednio pokonanego marcowego szczytu oraz średniej SK30. Jednak równocześnie został naruszony przebieg kilkumiesięcznej wzrostowej linii trendu, co sugerowałoby kontynuację ruchu. Jeżeli tak się stanie, kolejnym punktem zatrzymania byłby obszar ok. 2150 pkt. MACD jest wyraźnie poniżej linii sygnalnej, blisko negatywnego przecięcia są linie DMI. Na poziomie indeksu bazowego szczególną słabość wykazują spółki paliwowe i energetyczne.
 
Na giełdach zagranicznych nastroje uległy wyraźnemu pogorszeniu, co nie pozostanie bez wpływu na krajowy rynek. Zamieszanie wokół prowadzonej polityki personalnej D. Trumpa stanowi dobry pretekst do zainicjowania zniżki. Kurs futures SP500, wobec którego krajowe kontrakty terminowe często wykazują większą wrażliwość niż względem indeksów zachodnioeuropejskich, szybkim ruchem podąża do kwietniowego dołka ok. 2320 pkt.  Ale też i Nasdaq Comp i bardziej wobec niego wykazujący wrażliwość DAX mocnym ruchem schodzą na niższe poziomy z dużym prawdopodobieństwem kontynuacji zniżki. 
 
W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na odczyty z krajowego rynku pracy (zmiana zatrudnienia i wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw) oraz cotygodniowy raport o zasiłkach dla bezrobotnych w USA, dość dobrze pokrywający się z przebiegiem stopy bezrobocia.
 
Więcej informacji w załączniku

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda