Jesteś w: Strona główna » Giełda » Kontrakty terminowe

BM Alior Bank - Raport Futures

01.06.2017 08:59  Kontrakty terminowe
Sytuacja rynkowa

Koniec maja wypadł w dość słabych nastrojach. Chociaż w ogólnej zmianie indeksu bazowego nie było to zbyt dostrzegalne, to jednak patrząc na zachowanie poszczególnych spółek sytuację ratował PKOBP, PEKAO oraz PZU. Inaczej, zniżka WIG20 oraz FW20 byłaby znacznie bardziej dotkliwa.

Dla FW20 na diagramie godzinowym początkowa próba ofensywy wzrostowej (po mimo spadkowego otwarcia) dość szybko utraciła siły, ostatecznie notowania wypadły na niewielkim minusie. Z perspektywy te słabości testowanie majowego dołka przy wartości 2264 pkt. wydaje się coraz bardziej prawdopodobne. Technicznie najwyższa cena środowej sesji stanowiła jedynie ruch powrotny w kierunku dolnego ograniczenia uprzedniego kilkudniowego kanału wzrostowego. 
 
Na diagramie dziennym umacnia się dolne wybicie poniżej półrocznej wzrostowej linii wsparcia. W cenach zamknięcia kurs instrumentu opiera się na marcowym szczycie, jeżeli dojdzie do przebicia to będzie oznaczało załamanie wzrostowej struktury falowej co będzie równoznaczne z pogłębieniem spadkowej korekty.

Obszar zniesienia 38,2% z całej fali wzrostowej zapoczątkowanej w październiku 2016 i trwającej do maja określa pierwsze wsparcie w pobliżu 2145 pkt. Jak zostało nadmienione we wczorajszym komentarzu do raportu, krajowy rynek (zgodnie z tendencjami szczególnie zachodnioeuropejskich indeksów) wykazuje mocną sezonowość śródroczną, i na przestrzeni ostatnich lat czerwiec bardzo często był spadkowym miesiącem. Na diagramie tygodniowym umacniają swoje znacznie negatywne dywergencje na wielu szybszych oscylatorach. 
 
W dzisiejszym kalendarium uwagę przykuwają w pierwszej kolejności odczyty wskaźników PMI dla poszczególnych krajów, w tym dla Polski. Dla głównych gospodarek rozwiniętych zostały już opublikowane szacunki, raczej nie powinno być istotnych odstępstw do wstępnych wartości. Dodatkowo w USA zwracamy uwagę na raport niezależnej agencji ADP na temat zmian zatrudnienia stanowiący dobry wstęp przed jutrzejszymi oficjalnymi i pełniejszymi danymi z rynku pracy. 
 
Więcej informacji w załączniku
 
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda