Jesteś w: Strona główna » Giełda » Kontrakty terminowe

BM Alior Bank - Raport Futures

02.06.2017 08:47  Kontrakty terminowe
Sytuacja rynkowa

Pierwsza sesja w miesiącu przyniosła neutralne nastroje. Kurs FW20 po początkowym spadku, w drugiej połowie sesji odrabiał straty, ostatecznie zamknięcie wypadło na poziomie poprzedniej sesji. Na wykresie 60min został przede wszystkim przetestowany majowy dołek 2264 pkt. (wczorajsze minimum to 2266 pkt.).

Dość mizerny styl wzrostowego odbicia (po przetestowaniu wsparcia) podważa jednak jego wiarygodność i na tej podstawie trudno zakładać kontynuację ruchu. Bardziej znaczące wskazówki pojawiają się jednak na RSI i MACD w tym interwale, gdzie na wskaźnikach aktywowały się wyraźne pozytywne dywergencje. Najbliższy opór dla potencjalnego odbicia określa ostatnie lokalne maksimum, czyli 2325 pkt. Jednocześnie w przypadku zejścia poniżej wspomnianego wsparcia 2264 pkt. można założyć dalsze pogłębienie spadku. 
 
Na wykresie dziennym niewiele się dzieje. Kurs nadal pozostaje w strefie blisko dwutygodniowej konsolidacji, jednakże jest poniżej półrocznej, wzrostowej linii wsparcia. Słabość rynku podkreślają wciąż opadające wartości wskaźników AT, na przebiegu średnich 15 i 30 sesyjnej umacnia się sygnał sprzedaży. ADX pozostaje przy niskich wartościach potwierdzając brak trendu wertykalnego. W zakresie spółek indeksu bazowego słabo zachowuje się sektor bankowy, który mimo wszystko ma dominujący udział w WIG20. Po drugiej stronie barykady stały we wzrostowym odreagowaniu spółki energetyczne, na uwagę zasługuje mocna postawa ASSECOPOL oraz ORANGE, czyli w sumie spółki wykazujące lekko defensywne nastawienie na rynku i w gospodarce. 
 
Z lepszym nastawieniem pozostają natomiast giełdy zagraniczne. Wczorajszy odczyt niezależnej agencji ADP o wzroście zatrudnienia w USA wyraźnie wyższym niż przed miesiącem pchnął notowania do góry. Również decyzja prezydenta Trumpa o przerwaniu implementacji porozumienia paryskiego (tzw. pakiet klimatyczny) pozostaje mimo wszystko z korzyścią dla amerykańskiego przemysłu.

Notowania kontraktów terminowych S&P500 oraz Nasdaq 100 wchodzą na kolejne rekordowe poziomy. Również futures na zachodnioeuropejski Eurostoxx 50 lub DAX, po kilku dniach konsolidacji ruszyły do góry. Względem tego gorszy sentyment na krajowym rynku może jednak się ocieplić. Na podstawie zmian tych instrumentów od wczorajszego popołudnia początek sesji dla FW20 powinien być wzrostowy z szacowanym otwarciem w pobliżu 2295-2300 pkt. /Marcin Brendota/
 
Więcej informacji w załączniku


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda