Jesteś w: Strona główna » Giełda » Kontrakty terminowe

BM Alior Bank - Raport Futures

05.06.2017 08:37  Kontrakty terminowe
Sytuacja rynkowa

Piątkowa sesja przyniosła niewielką zwyżkę na krajowym rynku. Na wykresie 60-min, po wyraźnie wzrostowym otwarciu napędzanym lepszymi nastrojami na giełdach zachodnich oraz pozytywnymi dywergencjami na wskaźnikach AT kurs w kolejnych godzinach sesji lekko się obsuwał. Na plus samego wybicia można przedłożyć otwarte okno cenowe (luka startowa), które teraz w obszarze 2288 pkt. będzie określać pierwsze wsparcie. Wskaźniki AT po wspomnianych pozytywnych dywergencjach odbijają w górę, średnia SK15 wchodzi ponad przebieg SK30. Dynamika odbicia kursu pozostaje jednak dość słaba i prawdopodobieństwo obsunięcia kursu z testowaniem majowych minimów jest duże.
 
Na diagramie dziennym nie dzieje się wiele więcej. Skupisko świec w wąskim przedziale cenowym nie podpowiada nic nowego, zważywszy dodatkowo na wyraźnie słabszy wolumen względem średniej poprzednich sesji. ADX schodzi na coraz niższe poziom potwierdzając fazę tendencji horyzontalnej. Wciąż słabo prezentuje się wykres tygodniowy (zwłaszcza obserwowany z perspektywy dłuższego, kontynuacyjnego), gdzie względem ostatnich szczytów są wyraźnie zarysowane negatywne dywergencje. Dla ich potwierdzenia wymagane byłoby jednak zejście przez kurs poniżej 2172 pkt., dość odległy dystans względem bieżących notowań. 
 
W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na odczyty wskaźników PMI dla sektorów usług głównych gospodarek światowych, dane o kosztach pracy i produktywności w Stanach Zjednoczonych, oaz w tymże kraju o nowych zamówieniach w przemyśle. W odniesieniu do USA zwracamy ponadto uwagę na słabe piątkowe dane z rynku pracy, przyrost nowych etatów był grubo poniżej prognoz rynkowych oraz nieoficjalnych danych podanych w czwartek przez instytut ADP. Reakcja rynkowa pozostała jednak dość obojętna względem tego, kurs ustanowił nowe historyczne maksima, i to raczej nie w oczekiwaniu złagodzenia nastawienia członków FED przed najbliższym posiedzeniem. Prawdopodobieństwo podwyżki stóp procentowych wyceniane w instrumentach pochodnych wzrosło do blisko 95% (z wcześniejszych 90%).
 
Więcej informacji w załączniku

BM Alior Bank
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda