Jesteś w: Strona główna » Giełda » Kontrakty terminowe

BM Alior Bank - Raport Futures

08.06.2017 08:49  Kontrakty terminowe
Sytuacja rynkowa

Wtorkowy optymizm nie przełożył się nadto na wynik środowych notowań. Wzrostowy impet został wyraźnie przygaszony, szybsze oscylatory sygnalizują stan wykupienia rynku. Ale też to może być pierwsza reakcja na nazbyt dynamiczne odbicie, z pewnością na uwagę zasługuje fakt, że mimo początkowego zejścia w trakcie wtorkowej sesji poniżej majowego minimum, poziom wsparcia w tym obszarze został wybroniony. A więc zgodnie z tym następuje zmiana oczekiwań i w tej chwili na celowniku byłby poprzedni szczyt blisko 2360 pkt. 
 
Na wykresie dziennym najsilniejsze wskazania nadal płyną z wtorkowej formacji objęcia, i chociaż środowa reakcja była dość mizerna to nie przekreśla jeszcze wpływu samej formacji. Na wykresie dziennym pod rozwagę  można poddać nową hipotezę. Układ ostatnich szczytów i dołków przyjmuje postać klina spadkowego, obecne notowania są blisko górnej linii, wybicie ponad byłoby utożsamiane z sygnałem kupna z szacunkami podejścia do poprzedniego szczytu 2425 pkt. Problematyczne w tym kontekście (czyli formacji liniowo świecowych sugerujących zwyżkę) jest utrzymanie dolnego wybicia dokonanego w maju poniżej kilkumiesięcznej wzrostowej linii wsparcia.

Na tej podstawie wciąż szacowane jest pogłębienie ruchu korekcyjnego, najbliższym wsparciem/poziomem docelowym byłby obszar zniesienia 38,2% z całej fali wzrostowej do poziomu ok. 2150 pkt. Na poziomie indeksu bazowego powody do niepokoju mogą dawać mocno przypominające podwójny szczyt zmiany cen dla BZWBK i PEKAO. Na MACD i oscylatorze stochastycznym wskaźniki są bliskie wejścia ponad swoje linie sygnalne. Nadal negatywny pozostaje układ podstawowych średnich, SK15 jest poniżej SK30, różnica się powiększa.
 
Lekki zastój ma miejsce na giełdach zagranicznych. Futures S&P500 i DAX posilnej ofensywie z początku czerwca teraz zastopowały zwyżkę (SP500) lub wręcz oddają to co zyskały (DAX). Zamieszanie polityczne w US (Trump kontra były szef FBI) nie służy nastrojom, dodatkowo ostatnie silne spadki cen ropy mogą podkopywać dość optymistyczne prognozy całorocznych wzrostów zysków przedsiębiorstw segmentów paliwowych. 
 
Wśród dzisiejszych odczytów zwracamy uwagę na dane o produkcji przemysłowej dla Niemiec , końcowy raport PKB dla strefy euro oraz cotygodniowy raport o nowych zasiłkach dla bezrobotnych w USA. Dziś kończy się także posiedzenie ECB, nie są prognozowane zmiany zarówno dla stóp procentowych jak i prowadzonego programu skupu aktywów. 
 
Więcej informacji w załączniku
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda