Jesteś w: Strona główna » Giełda » Kontrakty terminowe

BM Alior Bank - Raport Futures

09.06.2017 08:30  Kontrakty terminowe
Sytuacja rynkowa

Czwartkowa sesja przyniosła mocniejsza zwyżkę notowań. Mimo dość neutralnego otwarcia, kurs szybko odzyskał wigor podejmując kontynuację wtorkowego odbicia (środa nie przyniosła większych zmian). Po obronie wsparcia (z lekkim naruszeniem) majowego dołka, teraz na horyzoncie do testowania jest ostatni szczyt – 2363 pkt., dość bliski dystans względem bieżących notowań – ok. 20 pkt. Jednocześnie pojawiające się sygnał wykupienia rynku na szybszych wskaźnikach faktycznie mogą umocnić barierę oporu przy tym poziomie. 
 
Na wykresie dziennym daje o sobie znać pozytywny wpływ wtorkowej formacji objęcia. Na wykresie liniowym przy niewielkim wzroście obrotów ma miejsce górne wybicie z klina zniżkującego. Uwzględniając wskazania wykresu liniowego i świecowego można założyć kontynuację zwyżki w kierunku majowego szczytu tj. 2419 pkt. MACD jest bliski wzrostowego przebicia linii sygnalnej.
 
Trudno jednoznacznie ocenić wpływ rynkowy wczorajszym wyborów w UK, gdzie wg wstępnych danych wygrywa partia konserwatywna, ale jest bez większości. Chociaż pierwsza reakcja na rynku walutowym jak i kontraktów terminowych na FTSE100 była negatywna, o tyle z początkiem dzisiejszego dnia wyceny kontraktów terminowych na FTSE100 już odbijają w górę. Funt pozostaje „w słabości”, ale też z punktu widzenia największych przedsiębiorstw skupionych wokół FTSE100 słabsza waluta wspiera rentowność eksportu. Na rynkach zachodnioeuropejskich, patrząc na zachowanie futures na DAX i Eurostoxx50, jest wykazywany spokój, notowania lekko zwyżkują. Kontrakty terminowe na S&P500 z początkiem dnia również lekko zwyżkują, spięcia na linii prezydenta USA i szefa FBI póki co pozostają bez negatywnego wpływu na rynek, natomiast odświeżone zapowiedzi szerokich inwestycji infrastrukturalnych podtrzymują lepszy sentyment. 
 
W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę niemiecki dane o handlu zagranicznym, francuski raport o produkcji przemysłowej (szczególnie wobec ostatnich imponujących zwyżek PMI) oraz mniej cenotwórczy odczyt o zmianie zapasów amerykańskich hurtowni. Wczorajsze zakończenie posiedzenia ECB niewiele wniosło, zgodnie z oczekiwaniami pozostawiono stopy bez zmian, podtrzymano w niezmienionym kształcie program skupu aktywów, oraz wyrażono wolę na kontynuowanie programu tak długo jak to będzie konieczne (dostosowanie ścieżki inflacji do celu inflacyjnego). 

Więcej informacji w załączniku


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda