Jesteś w: Strona główna » Giełda » Kontrakty terminowe

BM Alior Bank - Raport Futures

12.06.2017 08:46  Kontrakty terminowe
Sytuacja rynkowa

Piątkowa sesja przyniosła niewielką zniżkę na krajowym runku. Na wykresie 60-min FW20 kurs doszedł w pobliże strefy oporu poprzedniego szczytu (2363 pkt.). Na wolnym oscylatorze stochastycznym w strefie wykupienia rynku pojawiły się negatywne dywergencje co sugerowałoby możliwość pogłębienie zniżki, również MACD zszedł poniżej linii sygnalnej. W czasie trwania całej sesji zauważalny był mocny spadek LOP co uwzględniając zbliżający się termin wygaśnięcia czerwcowej serii jest wynikiem powolnego przenoszenia ciężaru inwestycji na kolejną, wrześniową serię FW20. 
 
Na diagramie dziennym liniowym jest podtrzymane górne wybicie z kilkutygodniowej formacji klina. Dodając do tego świecową formację objęcia sprzed kilku dni, oczekiwane byłoby podejście do majowego maksimum 2425 pkt. Wskaźniki MACD lub oscylator stochastyczny zainicjowały wzrostowe wskazania z przełamania linii sygnalnych. Natomiast bardziej niepokojąco prezentuje się sytuacja od strony wykresu tygodniowego (dla wykresu kontynuacyjnego), czyli z szerszej perspektywy czasowej . Tutaj dla ostatnich dwóch szczytów (marzec i maj) na szybszych wskaźnikach AT są widoczne wyraźnie zarysowanie negatywne dywergencje. 
 
W dzisiejszym kalendarium nie ma istotniejszych doniesień, krajowy raport o inflacji konsumpcyjnej raczej nie wzbudza większych zmian na rynku. Ze strony rynków zagranicznych z pewnością negatywnym uderzeniem będzie piątkowa silna przecena na rynku Nasdaq. Kurs indeksu Nasdaq100 obsunął się o 2,4%, kontrakty terminowe na ten indeks z początkiem dnia zniżkują. Futures na DAX i Eurostoxx50 z dzisiejszym dniem poddają się niewielkiemu obsunięciu, co także podkopywałoby sentyment na krajowym rynku i sugerowało niższe otwarcie dla FW20. /Marcin Brendota/
 
Więcej informacji w załączniku


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda