Jesteś w: Strona główna » Giełda » Kontrakty terminowe

BM Alior Bank - Raport Futures

13.06.2017 08:46  Kontrakty terminowe
Sytuacja rynkowa

Wtorkowa sesja znacząco pogłębiła spadek na krajowym rynku. Gorszy sentyment z pewnością napędzała mocna piątkowa zniżka na giełdzie NASDAQ, która może znaleźć przełożenie na wydarzenia na NYSE oraz rynki zachodnioeuropejskie, a więc z pośrednim wpływem na rodzimych inwestorów.

Na wykresie 60-min kurs FW20 po nieudanym ataku na wcześniejszy szczyt 2363 pkt. i potwierdzeniu oporu przy tej barierze, teraz kieruje się w dół w stronę ostatnich dołków w obszarze ok. 2260 pkt, czyli ok. 30 pkt. poniżej bieżącego kursu (dla serii wrześniowej to byłoby ok. 2240 pkt. – wpływ proponowanych lub uchwalonych dywidend spółek indeksu bazowego). Spadkowe przecięcie średnich 15 i 30 godzinowej sugeruje kontynuację zniżki, szybsze wskaźniki są blisko strefy wyprzedania rynku, co pokrywałoby się z bliskim obszarem wsparcia dla kursu. 
 
Na wykresie dziennym przede wszystkim załamuje się wpływ wcześniejszej formacji klina zniżkującego (diagram liniowy), z której w ubiegłym tygodniu nastąpiło udane górne wybicie. Również osłabł wpływ świecowej formacji objęcia, jak pojawiła się po wtorkowej sesji. Tak więc w miejsce oczekiwanego testowania majowego szczytu, obecne szacunki bardziej kierują się w stronę zejścia do ostatnich dołków 2253 – 2264 pkt. Sygnały wzrostowe jakie pojawiły się po piątku na oscylatorze stochastycznym lub MACD póki co nie znajdują potwierdzenia. 
 
W dzisiejszym kalendarium zwracamy przede wszystkim uwagę na odczyty inflacji bazowej w kraju oraz inflacji producenckiej w USA. Zostanie także opublikowany wskaźnik nastrojów ZEW dla Niemiec. Zmiana notowań kontraktów terminowych na DAX i SP500 od wczorajszego popołudnia implikuje lekko wzrostowe (ok. 10 pkt.) otwarcie dla FW20.

Więcej informacji w załączniku
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda