Jesteś w: Strona główna » Giełda » Kontrakty terminowe

BM Alior Bank - Raport Futures

14.06.2017 08:32  Kontrakty terminowe
Sytuacja rynkowa

Zmiana notowań wtorkowej sesji niewiele wnosi do ogólnej oceny rynku. Na wykresie 60-min pojawiła się próba wzrostowego odwrotu z poziomów wyższych niż techniczna strefa wsparcia (ok. 2260 pkt.).

Na szybszych wskaźnikach AT pojawiły się nawet sygnały kupna co mogłoby zaowocować nawrotem kursu w pobliże ostatnich szczytów tj. ok. 2360 pkt. W okresie całej sesji było widoczne mocne rolowanie pozycji na kolejną wrześniową serię (znaczący wzrost wolumenu i istotne zmiany LOP).

Zważywszy na jutrzejszy dzień wolny i możliwości tzw. długiego weekendu, mimo iż dopiero w piątek następuje wygaśnięcie i ustalenie kursu rozliczeniowego dla czerwcowej serii instrumentów pochodnych, to również dziś można oczekiwać podwyższonej zmienności i wzmożonego handlu, zarówno na pochodnych (dalsze rolowanie pozycji) jak i spółkach indeksu bazowego (pozycje arbitrażowe). 
 
Na wykresie dziennym niewiele się dzieje. Kurs od połowy maja pozostaje w tendencji bocznej, próby zainicjowania mocniejszego ruchu wertykalnego (formacja klina, formacja objęcia) póki co pozostają bez powodzenia. Niskie wartości ADX najpełniej oddają beztrendowy charakter bieżących notowań. 
 
W dzisiejszym kalendarium wskazujemy na odczyty o produkcji przemysłowej w strefie euro oraz wynikach sprzedaży detalicznej i inflacji w USA. Dodatkowo pojawi się cotygodniowy raport o zmianie zapasów paliw co może mieć wpływ na rynek ropy, a więc pośrednio na sentyment do krajowych rafinerii.

Rano pojawiła się porcja danych z Chin (produkcja przemysłowa, sprzedaż detaliczna), generalnie dynamiki wzrostowe i zgodne z oczekiwaniami – pośredni wpływ na spółki wydobywcze. Zmiana notowań kontraktów terminowych na DAX i SP500 od wczorajszego popołudnia implikuje neutralny początek sesji dla FW20. W przypadku indeksu SP500 w cenach zamknięcia wczoraj zostało osiągnięte nowe maksimum. 
 
Więcej informacji w załączniku
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda