Jesteś w: Strona główna » Giełda » Kontrakty terminowe

BM Alior Bank - Raport Futures

16.06.2017 08:56  Kontrakty terminowe
Sytuacja rynkowa

Przedświąteczna sesja na krajowym rynku przeszła dość neutralnie. Niewielkim zmianom samych notowań towarzyszył umiarkowany wolumen, bardziej napędzany rolowaniem pozycji na kolejną, wrześniową serię. Na wykresie godzinowym fakt wtorkowego powstrzymania spadku nie przełożył się na oczekiwane wzrostowe odbicie, ADX pozostaje przy bardzo niskich wartościach potwierdzając brak obecności trendu wertykalnego. Wskaźniki podążające za trendem (średnie, MACD) jak na razie wykazują niską skuteczność.

Częściowo brak jednoznacznych reakcji można było tłumaczyć oczekiwaniem na czwartkowe posiedzenie FED, tyle że podjęta decyzja (podwyżka stóp procentowych) była zgodna z konsensusem rynkowym i tym jak wyceniano tą zmianę w instrumentach pochodnych na stopę procentową od poprzedniej marcowej podwyżki (prawdopodobieństwo podwyżki >50%). I stąd też reakcja na giełdach amerykańskich była dość powściągliwa, a więc również dla giełd zachodnioeuropejskich oraz krajowego rynku, wrażliwość na ten czynnik powinna być ograniczona.
 
Na wykresie dziennym środowa sesja niewiele zmienia, od połowy maja kurs pozostaje w tendencji bocznej, wszelkie próby wybicia, hipotezy formacji itp. pozostają póki co bez potwierdzenia. Z racji obecności święta proces rolowania pozycji rozpoczął się trochę wcześniej, ale pozostaje to bez wpływu na wycenę instrumentów. Z racji dzisiejszego wygaśnięcia czerwcowej serii instrumentów pochodnych może być obserwowany bardziej wzmożony ruch na spółkach indeksu bazowego, którego notowania w ostatniej godzinie sesji są podstawą ustalenia kursu rozliczeniowego dla kontraktów indeksowych. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę odczyty inflacyjne ze strefy euro, dane z amerykańskiego rynku pierwotnego nieruchomości oraz wskaźnik nastrojów Uniw. Michigan.
 
Więcej informacji w załączniku

 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda