Jesteś w: Strona główna » Giełda » Kontrakty terminowe

BM Alior Bank - Raport Futures

19.06.2017 08:33  Kontrakty terminowe
Sytuacja rynkowa

Piątkowa sesja wraz z wygaśnięciem czerwcowej serii instrumentów pochodnych przebiegała dość spokojnie. Podwyższony obrót i wolumen bardziej wynikał z rolowania pozycji na serię wrześniową, poza tym zmienność notowań była zgodna ze „świątecznym weekendem”. Na wykresie 60 min bieżącej serii FW20 kurs cały ubiegły tydzień pozostaje w strefie konsolidacji, gdzie poziom wsparcia i oporu można odpowiednio określić przy poziomach 2264 pkt. oraz ok. 2290 pkt. Coraz niższe wartości ADX w pełni potwierdzają beztrendowy charakter ostatnich sesji. 
 
Na wykresie dziennym notowania od połowy maja pozostają w trendzie bocznym. Podstawa określa pierwsze wsparcie w pobliżu 2250 pkt., górne ograniczenie jest przy poziomie 2340 pkt. Jak na razie nie ma wykazywanej presji na wybicie poza ten obszar. Z racji tendencji horyzontalnej, i to w dość wąskim zakresie cenowym,  analiza wskaźników AT również jest dość ułomna. Jedynie niskie wartości ADX ,podobnie jak w interwale 60-min, mówią o baraku obecności trendu wertykalnego. Rosną oczekiwania na wybicie. 
 
Na wykresie tygodniowym zmniejszenie impetu zainicjowanej w październiku 2016 fali wzrostowej (wykres kontynuacyjny), nadal sygnalizują rozległe negatywne dywergencje na wielu wskaźnikach AT. Jednocześnie w tym interwale zaczyna opadać ADX wskazując na osłabienie siły trendu i ostrzegając przed odwróceniem tendnecji. 
 
W dzisiejszym kalendarium makro zwracamy uwagę na krajowy raport o zatrudnieniu i wynagrodzeniu w sektorze przedsiębiorstw, jak czynnikach determinujących później sprzedaż detaliczną oraz wykazywaną w raporcie PKB konsumpcję prywatną, ale również jako czynniki kreujący oczekiwania inflacyjne. Jutro pojawi się mocniejsza porcja danych obejmująca produkcję przemysłową i sprzedaż detaliczną.
 
Więcej informacji w załączniku
 
BM Alior Bank

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda