Jesteś w: Strona główna » Giełda » Kontrakty terminowe

BM Alior Bank - Raport Futures

10.07.2017 08:17  Kontrakty terminowe
Sytuacja rynkowa

W piątek poranna część handlu przyniosła podwyższenie zmienności na europejskich parkietach, do czego przyczynił się lepszy od oczekiwań odczyt dynamiki produkcji przemysłowej w Niemczech. W ślad za zachodnimi parkietami krajowy rynek terminowy na starcie sesji pokazał wzrostową lukę, która jednak nie zdołała wywołać długotrwałego ruchu i kontrakty dość szybko powróciły w grancie czwartkowych dołków, przechodząc w konsolidacje.

Powyższe utrzymało się aż do publikacji danych zza Oceanu. Amerykańskie NFP z kolei przyniosły pozytywny impuls, pokazując wzrost  zatrudnienia powyżej konsensusu. Niskie pozostały z kolei oczekiwania płacowe, a stoa bezrobocia lekko wzrosła. Dane przyniosły kolejną próbę przejęcia kontroli przez byki, którym wystarczyło jednak sił na zaledwie 0,2% wzrost fw20 na zamknięciu.
 
Symboliczna zwyżka w końcówce dnia nie pomogła w żaden sposób w zmianie obrazu technicznego, który pozostaje neutralny. ADX zarówno w układzie dziennym jak i godzinowym pokazuje wyrównanie sił rynkowych, choć na godzinówkach, dzięki dobrej końcówce piątkowych notowań, lekko przeważ linia kierunkowa DI+. RSI pozostaje z kolei neutralny w obu układach czasowych. Tym samym wciąż decydujące dla kolejnych dni na ryku terminowym pozostanie zachowanie kontraktów w granicach wsparcia na 2 283 pkt oraz oporu wyznaczonego przez spadkową lukę z ostatniego piątku czerwca. 
 
Na starcie nowego tygodnia wsparciem dla krajowych aktywów pozostaje piątkowa decyzja Fitch o utrzymania ratingu kredytowego Polski na poziomie A- z perspektywą stabilną. Tym samym informacje wraz z udaną dzisiejszą sesja w Azji będą argumentem dla popytu. Dobre nastroje przed starem poniedziałkowych notowań pokazuje również europejski rynek terminowy. 
 
Więcej informacji w załączniku
 

Notowania fw20
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda