Jesteś w: Strona główna » Giełda » Kontrakty terminowe

BM Alior Bank - Raport Futures

12.07.2017 08:17  Kontrakty terminowe
Sytuacja rynkowa

We wtorek, w ślad za rynkami globalnymi, które przeszły w fazę wyczekiwania na środowe wystąpienie prezes Fed J. Yellen i piątkową serię danych makro z USA, krajowe benchmarki stabilizowały się. Pojawiające się wczoraj wypowiedzi członków banków centralnych w USA i strefie euro podniosły zmienność głownie na rynku walutowym, nie przekładając się jednak na trwałe reakcje na akcyjnych parkietach.

Powyższe bezpośrednio przekładało się na aktywność inwestorów na krajowym rynku terminowym, którego zmienność w trakcie sesji nie przekroczyła 21 pkt. Tym samym wpisując ósma sesję z rzędu w wąską letnią konsolidację w granicach 2 300 pkt. Wśród danych wyróżniała się krajowa inflacja CPI, która pokryła konsensus, co zostało przyjęte neutralnie.
 
Zamknięcie kontraktów w granicach odniesienia kolejny dzień z rzędu utrzymuje dotychczasową wymowę obrazu technicznego. Ten pozostaje neutralny a najbliższe wsparcia i opory wyznaczają ramiona tygodniowej konsolidacji. Do momentu wybicia w którąś ze stron układ techniczny się nie zmieni. Podobne wnioski nasuwają wskaźniki, które ustabilizowały się na swoich średnich poziomach i to zarówno w krótszej jak i dłuższej perspektywie.
 
Dzisiejsza sesja podobnie jak wczoraj upłynie najprawdopodobniej w spokojnych nastrojach, skupiona na popołudniowym wystąpieniu J. Yellen w Izbie Reprezentantów. Rynek nie spodziewa się niespodzianek ze strony szefowej Fed, niemniej będzie doszukiwał się wskazówek terminu rozpoczęcia redukcji sumy bilansowej. Tym samym krajowe notowania będą uzależnione od reakcji globalnych na doniesienia z USA. Tymczasem poranne notowania kontraktów w Europie zdradzają lekko pozytywne nastroje, co przy mieszanym wydźwięku dzisiejszej sesji w Azji może zapewnić neutralne otwarcie w Warszawie.
 
Więcej informacji w załączniku

 

Notowania WIG
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda