Jesteś w: Strona główna » Giełda » Kontrakty terminowe

BM Alior Bank - Raport Futures

13.07.2017 08:18  Kontrakty terminowe
Sytuacja rynkowa

Spokojny początek sesji na rynku terminowym w Warszawie nie zdradzał chęci zmiany dotychczasowego neutralnego nastawienia, jednak przed południem popyt zaczął podbudowywać swoją pozycję. Ożywieniu sprzyjały wzrosty cen ropy przekładające się na zwyżki na europejskich parkietach oraz dobre dane o produkcji ze strefy euro.

Kropką nad „i” okazała się publikacja przemówienia szefowej Fed w Kongresie, która została odebrana gołębio. J. Yellen powiedziała, że stopy procentowe będą podnoszone stopniowo i nie będą musiały znacznie wzrosnąć, by osiągnąć poziom równowagi, a gospodarka USA jest wystarczająco silna, aby zaabsorbować stopniowe podwyżki stóp procentowych oraz ograniczenie portfela obligacji. W konsekwencji na rynkach wyraźnie wzrósł apetyt na ryzyko, co dla WIG20 i FW20 oznaczało zamkniecie 1,9% wyżej niż we wtorek.  
 
Dzięki dynamicznym wzrostom z wczorajszej sesji techniczny obraz notowań kontraktów ma szansę zmiany w szerszej perspektywie. Przede wszystkim kurs wydostał się z wąskiej lipcowej konsolidacji, pokonując jednorazowo dwa najbliższe opory i SK15. Powyższe przyczyniło się również do odbicia wskaźników, jak w przypadku RSI, ale również sygnałów na ADX. Wczorajsza sesja dała podstawy do wzrostu linii kierunkowej DI+ na ADX, co sugeruje szanse na utrzymanie odbicia FW20 w również w szerszej perspektywie. Najbliższym testem siły popytu staje się obecnie czerwcowy szczyt na 2 354 pkt.
 
W czwartek nastroje rynkowe powinny pozostać dobre, a kolejne wystąpienie J. Yellen tym razem w Senacie nie powinno budzić już tyle emocji. W tle pozostaną dziś dane o niemieckiej inflacji, które będą budować odczekiwania wobec EBC. Niemniej o poranku europejskie rynki terminowe wskazują na brak większych przeszkód w kontynuacji wczorajszych kierunków, co koresponduje z udaną sesją w Azji. Tym samym start notowań na rynku terminowym w Warszawie może wypaść na plus. 
 
Więcej informacji w załączniku
 
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda