Jesteś w: Strona główna » Giełda » Kontrakty terminowe

BM Alior Bank - Raport Futures

14.07.2017 08:15  Kontrakty terminowe
Sytuacja rynkowa

Czwartkowe notowania pozostawały pod wpływem przemówienia J. Yellen ze środy, która podczas wczorajszego wystąpienia Senacie w USA powtórzyła większość tez. Kluczowa dla rynku pozostaje gotowość Fed do kontynuacji stopniowego zacieśniania polityki monetarnej, rozpoczęcia redukcji sumy bilansowej w tym roku i obawy o ścieżkę inflacji. W tym układzie apetyt na ryzyko na świecie został utrzymany, a większość indeksów zakończyła sesje na zielono. Podobnie zachowywał się wczoraj krajowy rynek terminowy, który do środowych wzrostów dodał jeszcze 0,8%. Wczorajsze publikacje makro w większości pokryły konsensusy, co nie miało przełożenia na rynek.
 
Druga sesja z rzędu dynamicznych wzrostów kontraktów zapewniła próbę podejścia notowań po opór z końcówki czerwca. FW20 dotarł na zamknięciu w granice 2 350 pkt, zaledwie 4 pkt poniżej istotnego poziomu. Wzrosty zapewniły utrwalenie odbicia wskaźników, a na uwagę zasługuje w szczególności ADX, który odbił od dna przy wyraźnej przewadze linii kierunkowej DI+. Tym samym podczas dzisiejszej sesji dość prawdopodobny staje się test obszaru 2 354 pkt. Pokonanie powyższej bariery da impuls do zakończenia dwumiesięcznej konsolidacji. Porażka będzie argumentem dla podaży do powrotu w kierunku ostatnich lokalnych dołków.
 
W piątek główną rolę na rynku odegrają amerykańskie dane, w szczególności inflacja, sprzedaż detaliczna i produkcja przemysłowa za czerwiec. Dane powinny uzupełnić zarysowany ostatnio przez szefową Fed obraz tamtejszej gospodarki. W Europie z kolei nastroje po części  budować dziś mogą doniesienia Wall Street Journal o tym, że EBC w trakcie zaplanowanego na 7. września posiedzenia może zasygnalizować  rozpoczęcie stopniowego ograniczania QE. Tymczasem wczorajsza sesja w USA zakończyła się kolejną zwyżką, notowania w Azji zdradzają dziś umiarkowane nastroje, a kontrakty w Europie stabilizują się, co będzie sprzyjać lekko wzrostowemu otwarciu w Warszawie. 
Więcej informacji w załączniku
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda