Jesteś w: Strona główna » Giełda » Kontrakty terminowe

BM Alior Bank - Raport Futures

04.08.2017 08:38  Kontrakty terminowe
Sytuacja rynkowa

Czwartkowa sesja zastopowała środowe silne obsunięcie kursu. Na wykresie 60-min pojawiła się próba wybicia z lokalnego podwójnego szczytu, nie powiodła się. Nie przekreśla to jednak prawdopodobieństwa pogłębienia zniżki. Wysoki spadkowy korpus obecny na diagramie dziennym przy podwyższonych obrotach nadal wyraża większą presję w kierunku obniżenia kursu.

Powracająca kwestia restrukturyzacji kredytów walutowych (zapowiedź prezydenckiego projektu) nie sprzyja mocno reprezentowanemu w indeksie bazowym sektorowi bankowemu. Słabo zachowuje się również sektor paliwowy, PKNORLEN (największy udział w WIG20) nadal grozi dolnym wybiciem z podwójnego szczytu. 
 
Na rynkach zagranicznych nadal gorszy sentyment wykazują parkiety zachodnioeuropejskie. Kontrakty terminowe na Eurostoxx 50 i DAX pozostają blisko swoich ostatnich minimów, słabe nastroje na spółkach indeksu bazowego wynikają m.in. z umacniającego się EURUSD (pogorszenie pozycji eksportowej). Dla odmiany kontrakty terminowe na Dow Jones w cenach zamknięcie są na nowych historycznych maksimach, aczkolwiek pojawiają się wskazania osłabienia impetu. Obejmujący szerszy indeks bazowy futures S&P500 pozostaje od połowy lipca w wąskiej konsolidacji 2460-2480 pkt. 
 
W dzisiejszym kalendarium zwracamy głównie uwagę na popołudniowe dane z amerykańskiego rynku pracy. Oczekiwane jest niewielkie obniżenie stopy bezrobocia oraz spadek przyrostu nowych etatów. Takie też sugestie zawierał środowy raport agencji ADP o zmianie zatrudnienia. Rano zostanie opublikowany raport o nowych zamówieniach w niemieckim przemyśle stanowiący dobry wstęp przed poniedziałkową publikacją dynamiki produkcji przemysłowej. /Marcin Brendota/
 
Więcej informacji w załączniku


Notowania DAX
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda