Jesteś w: Strona główna » Giełda » Kontrakty terminowe

BM Alior Bank - Raport Futures

07.08.2017 08:17  Kontrakty terminowe
Sytuacja rynkowa
 
Zamkniecie tygodnia przyniosło niewielką zwyżkę, ryzyko powtórki scenariusza z drugiej połowy lipca (po wysokiej spadkowej świecy testującej majowy szczyt, kontynuacja zniżki) jak na razie nie zyskuje potwierdzenia. Wyraźnie niższy obrót na czwartkowej i piątkowej sesji nie wskazuje jednak na istotny wzrost presji popytu, a raczej cofnięcie się sił podażowych. Obecnie i tak kluczowy pozostaje do testowania obszar majowego maksimum 2405 pkt. Układ podstawowych średnich podtrzymuje sygnał kupna, rośnie miernik siły trendu ADX, aczkolwiek patrząc na zachowanie samego kursu trudno mówić o wertykalnym kierunku. Szybsze oscylatory są jeszcze w strefach neutralnych. 
 
Wyraźnie wyższy od prognoz wzrost nowych etatów oraz kolejny spadek stopy bezrobocia pobudziły rynek amerykański do dalszej zwyżki. Kontrakty terminowe na indeks Dow Jones są na nowych historycznych maksimach, z początkiem dzisiejszego dnia jest obserwowana dalszy przyrost. Dla futures na szerszy SP500 jeszcze jest utrzymana faza konsolidacji, ale też o poranku kształtuje się wzrostowy korpus. Jako, że przedstawiciele FED już coraz wyraźniej nawiązują do redukowania sumy bilansowej FED przy już mnie więcej ustalonej polityce ścieżki stóp procentowych, to kolejne dobre dane makro (vide rynek pracy) nie są interpretowane wyłącznie jako determinant do zaostrzenia polityki pieniężnej. Kontakty terminowe na Eurostoxx 50 na bazia piątkowego osłabienia EURUSD istotnie zyskały na wartości, są blisko testowania 3 miesięcznej spadkowej linii oporu. 
 
W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na poranny raport o niemieckiej produkcji przemysłowej, piątkowe dane wyrównane sezonowo o nowych zamówieniach w przemyśle wykazały dynamikę roczną istotnie wyższą od poprzedniego miesiąca. Nieco później pojawi się odczyt wskaźnika Sentix, w godzinach popołudniowych odbędą się kolejne wystąpienia regionalnych szefów FED.

Więcej informacji w załączniku
 

Notowania WIG
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda