Jesteś w: Strona główna » Giełda » Kontrakty terminowe

BM Alior Bank - Raport Futures

08.08.2017 08:27  Kontrakty terminowe
Sytuacja rynkowa

Na rynku utrzymuje się obniżona zmienność przy równie niewysokim wolumenie, niewykluczone że okres wakacyjny sprzyja obniżonej aktywności inwestorów. Na wykresie dziennym jest odczuwalna presja oporu tegorocznych szczytów w obszarze 2405 pkt. Kształt ostatnich świec układa się w schemat tzw. trójki bessy. Dla dopełnienia formacji wymagany byłby jednak dziś istotny spadek z zamknięciem bliżej 2350 pkt., a na to raczej się nie zapowiada.

Bardziej prawdopodobne wydaje się kontynuowanie neutralnego nastawienia, czyli niewielkie zmiany cen i wolumenu w połączeniu ze stabilnym LOP. Podstawowe wskaźniki AT pozostają bez zmian, szybsze oscylatory pozostają jeszcze w strefach neutralnych, układ średnich przy rosnącym wskaźniku ADX podtrzymuje wskazania wzrostowe. 
 
Na rynku europejskim słabsze od prognoz dane o produkcji przemysłowej (mimo piątkowego dobrego raportu o nowych zamówieniach w przemyśle) osłabiły notowania futures DAX po silnym piątkowym odbiciu. Dla futures Eurostoxx 50 jest testowany przebieg 3 miesięcznej spadkowej linii oporu. Kontakty terminowe Dow Jones notują po wczorajszej sesji 10 z rzędu zwyżkę, adekwatne instrumenty na szerszy S&P500 pozostają w 2 tygodniowej konsolidacji, obecnie bliżej oporu ostatnich szczytów ok. 2480 pkt. 
 
Dzisiejszej kalendarium prezentuje się dość skromnie, uwagę zwracają odczyty o handlu zagranicznym w Niemczech oraz we Francji.
 
Więcej informacji w załączniku
 

Notowania WIG
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda