Jesteś w: Strona główna » Giełda » Kontrakty terminowe

BM Alior Bank - Raport Futures

11.08.2017 08:09  Kontrakty terminowe
 Sytuacja rynkowa

Wczorajsza sesja na rynku terminowym rozpoczęła się w lekko negatywnych nastrojach (-0,12% z poziomu 2 405 pkt). Jednak do godz. 10 kupujący zdołali wyciągnąć kontrakty powyżej odniesienia doprowadzając do ustanowienia dziennego maksimum na 2 413 pkt. Słabość otoczenia zewnętrznego (kontrakty na DAX i S&P500) ciążyły również GPW i w efekcie po godz. 10 notowania wrześniowych kontraktów zaczęły wyraźnie tracić.

Do południa kurs testował środowe minimum na 2 394 pkt, co dało popytowi szansę na próbę zatrzymania przeceny i pozwoliło na wyciągnięcie kursu w okolice 2 400 pkt. Ponadto LOP w trakcie spadków kursu także spadała, co dawało nadzieje na rozpatrywanie spadków w kategoriach jedynie realizacji zysków. Jednak pogłębiająca się słabość rynków bazowych (a także emerging markets) doprowadziła do kolejnego ataku podaży, która nie oddała już inicjatywy do końca dnia i sprowadziła kurs na wysokim wolumenie do dziennego minimum na 2 379 pkt (-1,2%) na zamknięciu handlu. W trakcie wczorajszej sesji opublikowano jedynie initial claims w USA za poprzedni tydzień, które wypadły nieco gorzej niż oczekiwano (odczyt 244 tys.).
 
Technicznie można uznać, że atak popytu na maksima z maja na 2 425 pkt nie udał się, co w konsekwencji może doprowadzić do powstania formacji podwójnego szczytu z dołkiem rozdzielającym na poziomie 2 253 pkt. Najbliższe ważne wsparcie znajduje się na 2 332 pkt i stanowi podstawę luki popytowej, której podaż dwukrotnie nie zdołała domknąć.
 
Nastroje na dzisiejszej sesji na GPW (oprócz utrzymującej się słabości rynków bazowych) kształtowane będą przez dane z USA dotyczące inflacji CPI w lipcu (godz. 14:30), która ma wynieść 1,8% r/r. O godz. 14:00 te same dane opublikowane zostaną z kraju, jednak powinny pozostać w cieniu CPI w USA. 
 
Więcej informacji w załączniku

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda