Jesteś w: Strona główna » Giełda » Kontrakty terminowe

BM Alior Bank - Raport Futures

07.09.2017 08:34  Kontrakty terminowe
Sytuacja rynkowa

Środowa sesja pozostała raczej neutralna względem wcześniejszych notowań. Na wykresie 60-min wtorkowa próba wybicia ponad linię szczytów 2540 pkt. zakończyła się niepowodzeniem i wczorajszy przebieg sesji jest jedynie usankcjonowaniem powrotu do trendu bocznego. Kształtowana wcześniej figura trójkąta prostokątnego ostatecznie uległa załamaniu. Bardzo niskie wartości ADX jedynie potwierdzając beztrendowy charakter ostatnich zmian kursu.

 Na wykresie dziennym skupisko coraz krótszych świec w stałym obszarze cenowym jedynie podkreśla utratę wcześniejszego wzrostowego impetu. Wtorkowa świeca spadającej gwiazdy podkreśla problemy z próbą górnego wybicia i raczej wskazywałaby na możliwość obsunięcia kursu. Wskaźniki AT jeszcze nie sygnalizują istotniejszych zagrożeń. 
 
Poprawia się otoczenie zewnętrzne. Uwagę przede wszystkim zwraca wczorajsza mocna zwyżka kontraktów terminowych na DAX. Kurs instrumentu przebił 2,5 miesięczną spadkową linię oporu, pojawia się szansa na wybicie z podwójnego dna (linia wybicia jest na poziomie 12,3 tys pkt. ). Znacząca zwyżka pojawiła się na Eurostoxx 50, aczkolwiek tutaj kurs jest jeszcze poniżonej kreślonej od maja spadkowej linii oporu. Futures na S&P500 i Nasdaq100 lekko zyskują na wartości ale nie są to istotnie znaczące ruchy. 
 
W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę głównie na kończące się posiedzenie ECB w zakresie polityki pieniężnej. Nie są spodziewane zmiany w poziomie stóp procentowych, prawdopodobnie również nie znajdą się odniesienia do zmian w prowadzonym obecnie programie skupu aktywów. 
 
Więcej informacji w załączniku
 
 

Notowania WIG
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda