Jesteś w: Strona główna » Giełda » Kontrakty terminowe

BM Alior Bank - Raport Futures

06.10.2017 08:45  Kontrakty terminowe
Sytuacja rynkowa

Czwartkowa sesja przyniosła niewielkie wzrostowe odreagowanie na krajowym rynku. Skala zwyżki względem wczorajszych wzrostów na rynkach amerykańskich i zachodnioeuropejskich była dość niewielka, jednakże zgodna z ogólną linią europejskich rynków wschodzących (MSCI EM Europe). Kurs FW20 na wykresie 60min po niewielkim zachwianiu przy potencjalnym wsparciu 2459 i groźbie zejścia w stronę 2430 pkt., ostatecznie zdołał się wybronić przed dalszym pogłębieniem zniżki, i w godzinach popołudniowych kombinacja cofnięcia podaży i niewielkiego przyrostu popytu pozwoliła  na niewielki wzrost notowań.

Ale też poziom obrotów na wczorajszej sesji dla FW20 jest wyraźne niższy od towarzyszących środowej spadkowej świecy, stąd wiarygodność wczorajszego odbicia jest również nadwątlona. Na rynku kasowych dla indeksu bazowego motorem wzrostu były głównie KGHM (wzrost cen miedzi) oraz spółki paliwowe (wzrost cen benzyn). Energetyka po uprzednim mocnym spadku ustabilizowała notowania, chociaż technicznie te spółki dają mieszane wskazania. 
 
Dużym optymizmem nadal odznacza się giełda amerykańska. Kontrakty terminowe na główne indeksy są ponownie na historycznych szczytach. Dla indeksu bazowego S&P500 motorem zwyżki pozostają informatyka (wczorajszy mocny wzrost Netflix, ale też Microsoft i Apple), naturalnie ten sam zestaw kieruje wzrostem Nasdaq100. Dołącza do tego sektor bankowy (zarówno detaliczny jak i inwestycyjny). Europa Zachodnia na tym tle wypada nieco słabiej, aczkolwiek dla kontraktów terminowych na Eurostoxx50, po środowej zniżce pojawiło się mocne wzrostowe odreagowanie (odbicie spółek hiszpańskich). Zmiana ogółem tych instrumentów od wczorajszego popołudnia implikuje lekko wzrostowy początek sesji dla FW20. 
 
W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na dane o nowych zamówieniach w niemieckim przemyśle, stanowiących wstęp przed poniedziałkowym raportem o produkcji przemysłowej. Poranny odczyt wskazuje na 7,8% dynamikę roczną wobec 4,7% prognoz. W USA kluczowym będzie raport z ryku pracy. Prognozowany jest spadek przyrostu nowych etatów do poniżej 100 tys. 
 
Więcej informacji w załączniku
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda