Jesteś w: Strona główna » Giełda » Kontrakty terminowe

BM Alior Bank - Raport Futures

09.10.2017 08:19  Kontrakty terminowe
Sytuacja rynkowa

Na zamknięciu tygodnia pojawiła się niewielka zwyżka dla FW20 względem lekko spadkowych nastrojów na rynkach światowych. Na wykresie 60-min kurs instrumentu pozostaje blisko strefy oporu zniesienia 50% z wcześniejszej fali spadkowej – 2492 pkt. Patrząc po październikowych maksimach opór wykazuje dość dużą skuteczność, stąd ewentualne przebicie powinno przynieść kontynuację zwyżki.

Na diagramie dziennym piątkowa wzrostowa świeca wiele nie zmienia. Kurs po wykonaniu ruchu powrotnego do pokonanego uprzednio oporu (2428 pkt.) kontynuuje wzrostowe odbicie w kierunku sierpniowo – wrześniowych szczytów ok. 2540 pkt. Szybsze oscylatory pozostają w strefach neutralnych, MACD pozostając jeszcze poniżej linii sygnalnej podejmuje próbę wzrostowego odbicia. Układ średnich pozostaje negatywny – krótsza 15- sesyjna jest poniżej 30-sesyjnej i kontynuuje jeszcze ruch spadkowy. 
 
W zakresie indeksu bazowego kurs podtrzymywały głównie zwyżki spółek paliwowych, które są na rekordowych poziomach. W odniesieniu do dzisiejszej sesji piątkowe spadki cen ropy, ale również głównych produktów (benzyn i oleju napędowego) mogą hamować zapędy kupujących. Kontrakty terminowe na miedź po czwartkowym wyskoku, w piątek już lekko się cofnęły, co również może osłabić sentyment dla KGHM. W przypadku banków nie ma jednolitego tła. Ten o największej wadze indeksowej  - PKOBP - schodzi do linii ostatnich dołków, chociaż techniczne wsparcie jest bliżej 34 zł. Jego słabsze zachowanie częściowo kompensuje PEKAO notujący niewielką zwyżkę. Próbę odbicia podejmuje energetyka, PGE  odbija od 10 miesięcznej wzrostowej linii trendu. 
 
Na rynkach amerykańskich zamkniecie tygodnia lekko osłabiło poprzedzającą zwyżkę dla kontraktów terminowych na S&P500 i DJIA. Natomiast w lepszej formie pozostają nadal spółki technologiczne i futures Nasdaq100 osiągający nowe historyczne maksima. Kontrakty na DAX i Eurostoxx 50 również nieznacznie się cofnęły. Natomiast lepiej wypada dzisiejszy poranek, instrumenty notują lekkie odbicie implikując niewielką zwyżkę z początkiem sesji dla FW20.
 
W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na odczyt o niemieckiej produkcji przemysłowej i wskaźników nastrojów inwestycyjnych Sentix.  
 
Więcej informacji w załączniku
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda